3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Schenker i BAX Global zacieśniają współpracę z BOC Edwards

Do istniejącej umowy obejmującej, miedzy innymi, globalne przewozy towarów drogą lotniczą i morską, włączono dystrybucję lądową na terenie Europy

Schenker i BAX Global zacieśniły współpracę z BOC Edwards jako wyłączny dostawca usług w europejskiej dystrybucji lądowej pomiędzy centrum usługowym firmy znajdującym się w Brnie w Republice Czeskiej i klientami w Europie.

Od 2005 roku firma BAX Global jest wyłącznym dostawcą lotniczych i morskich usług spedycyjno-logistycznych dla BOC Edwards w relacjach pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a USA. Niedawna fuzja z firmą Schenker pozwoliła nowej połączonej organizacji na poszerzenie oferty usług adresowanej do BOC Edwards i włączenie do niej europejskich przewozów samochodowych, co umocniło dominującą pozycję firmy Schenker na europejskim rynku usług lądowych. Schenker będzie świadczył wachlarz zróżnicowanych usług z wykorzystaniem transportu drogowego na terenie całej Europy.

BOC Edwards jest światowym liderem w dziedzinie technologii próżniowej wykorzystywanej w przemyśle, nauce, procesach technologicznych i w stosowaniu półprzewodników.

Howard Linton, Dyrektor Naczelny ds. Światowej Sieci Dostawczej i Logistyki firmy BOC Edwards oświadczył “: „Możemy teraz wykorzystać nasze powiązania z BAX Global dla uzyskania dostępu do rozgałęzionej europejskiej sieci transportowej firmy Schenker. Po analizie naszych strategicznych potrzeb, BAX Global wspólnie z Schenkerem dostarczyła BOC Edwards innowacyjne i opłacalne rozwiązanie.”

Richard Charles, Dyrektor Działu Sprzedaży na Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w BAX Global powiedział: “Ta decyzja odzwierciedla potężne możliwości połączonych firm Schenker i BAX Global. Jak wielu innych klientów BOC Edwards także odniesie korzyści z naszej integracji.”

Wspólnie, Schenker i BAX Global są obecnie światowym liderem w zakresie europejskiego transportu lądowego, numerem dwa w światowych przewozach lotniczych oraz numerem trzy w światowym transporcie morskim. Razem, firmy te zajmują szóstą pozycję na globalnym rynku usług logistycznych oraz trzecią pozycję na północnoamerykańskim rynku przewozów ładunków ciężkich.

BOC Edwards jest członkiem Grupy Linde (The Linde Group), światowego lidera w dziedzinie technologii próżniowej wykorzystywanej w przemyśle, nauce, procesach technologicznych i stosowaniu półprzewodników. Firma projektuje, produkuje i wspomaga działanie sprzętu do wytwarzania podciśnienia. Poza pompami i systemami próżniowymi BOC Edwards dostarcza, dzięki współpracy z wytwórcami półprzewodników, odlewniami i producentami narzędzi przetwórczych, podsystemy umożliwiające przeprowadzanie procesów technologicznych oraz zapewnia najwyższej światowej klasy usługi związane z ich obsługą i konserwacją.

Grupa Linde jest jedną z wiodących firm na świecie specjalizujących się w gazach przemysłowych i inżynierii. Zatrudnia ponad 53,000 pracowników w około 70 krajach.
Szacuje się, że po zakupieniu Grupy BOC sprzedaż gazów i usług inżynieryjnych realizowana przez spółkę osiąga wartość 12 miliardów Euro.
Grupa Linde realizuje strategię wzrostu poprzez oferowanie przyszłościowych produktów i usług w skali międzynarodowej.

Więcej informacji:
www.linde.com
www.bocedwards.com.

BAX Global Inc., z siedzibą w Irvine w Kaliforni, jest spółką o wartości 2.5 miliarda dolarów amerykańskich specjalizującą się w rozwiązaniach z dziedziny zarządzania siecią dostaw i transportu. Bax oferuje rozwiązania logistyczne przeznaczone dla firm działających w obszarze B2B, poprzez światową sieć niemal 500 biur w 136 krajach zatrudniających około 12,000 pracowników. BAX Global stanowi część DB Logistics, Pionu Transportu i Logistyki Deutsche Bahn AG.

Grupa Schenker z roczną sprzedażą na poziomie 8,9 miliardów EURO,
42 000 pracowników i 1100 oddziałów na całym świecie jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych usług logistycznych. W oparciu o transport lądowy, lotniczy i morski Schenker oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. W ramach Deutsche Bahn AG, Schenker jest częścią grupy firm zajmujących się transportem i logistyką.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili