Rynek RFID w USA gwałtowie wzrośnie

0 40

Sektor transportowy oraz zdrowotny wymusi duży wzrost rynku RFID. Największy popyt dotyczyć będzie urządzeń przystosowanych do drukowania czytników i ich identyfikacji.

W ostatnich latach rynek RFID w Stanach Zjednoczonych rozwijał się dosyć powoli. Było to rezultatem raczej niskiej stopy adaptacji technologii RFID. Jednak w branży transportowej i medycznej sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Wzrosło zastosowanie radiowych etykiet przy oznaczaniu bagaży w transporcie lotniczym, również szpitale coraz chętniej dokonują identyfikacji pacjentów za pomocą systemu RFID.

Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych 5 lat, ponad 30 międzynarodowych lotnisk przystosuje swoją działalność do monitorowania bagaży za pomocą RFID.

Natomiast już w 2006 roku prawie 15 proc. rynku czytników i urządzeń drukujących etykiety zdominowane było przez branżę medyczną, której udział ma rosnąć w skali 6 proc. rocznie, osiągając w 2011 roku wartość 28 mln USD. Wśród systemow RFID stosowanych w medycynie szczególne znaczenie mają produkty typu smart, jak Smartlabels, czy Smart wristbands.

Globalnie rynek urządzeń drukujących i identyfikujących RFID osiągnął w 2006 roku wartość 18 mln USD. Jego wzrost w najbliższych pięciu latach jest szacowany na ponad 60 proc. w skali roku. Zgodnie z tymi prognozami, na koniec roku 2011 wartosć rynku sięgnie 189,6 mln USD.

źródło: More RFID
źródło zdjęcia: www.portable-computing.com

 

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej