11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Rynek RFID w USA gwałtowie wzrośnie

Sektor transportowy oraz zdrowotny wymusi duży wzrost rynku RFID. Największy popyt dotyczyć będzie urządzeń przystosowanych do drukowania czytników i ich identyfikacji.

W ostatnich latach rynek RFID w Stanach Zjednoczonych rozwijał się dosyć powoli. Było to rezultatem raczej niskiej stopy adaptacji technologii RFID. Jednak w branży transportowej i medycznej sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Wzrosło zastosowanie radiowych etykiet przy oznaczaniu bagaży w transporcie lotniczym, również szpitale coraz chętniej dokonują identyfikacji pacjentów za pomocą systemu RFID.

Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych 5 lat, ponad 30 międzynarodowych lotnisk przystosuje swoją działalność do monitorowania bagaży za pomocą RFID.

Natomiast już w 2006 roku prawie 15 proc. rynku czytników i urządzeń drukujących etykiety zdominowane było przez branżę medyczną, której udział ma rosnąć w skali 6 proc. rocznie, osiągając w 2011 roku wartość 28 mln USD. Wśród systemow RFID stosowanych w medycynie szczególne znaczenie mają produkty typu smart, jak Smartlabels, czy Smart wristbands.

Globalnie rynek urządzeń drukujących i identyfikujących RFID osiągnął w 2006 roku wartość 18 mln USD. Jego wzrost w najbliższych pięciu latach jest szacowany na ponad 60 proc. w skali roku. Zgodnie z tymi prognozami, na koniec roku 2011 wartosć rynku sięgnie 189,6 mln USD.

źródło: More RFID
źródło zdjęcia: www.portable-computing.com

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili