17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Punkt dostępowy z trzema radiami

Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola (NYSE: MOT) zaprezentował AP-7131 – pierwszy punkt dostępowy (AP) 802.11n z trzema radiami, oparty na nowej, adaptacyjnej architekturze AP. 

Konstrukcja urządzenia łączy w sobie trzy radia 802.11n, które obsługują jednocześnie szybki dostęp kliencki, łączność z siecią kratową oraz dwupasmową ochronę przed włamaniami. Gniazdo rozszerzeń umożliwia modernizację trzeciego radia do obsługi technologii 3G/4G, takich jak WiMAX – w celu zapewnienia podstawowego lub zapasowego łącza z siecią rozległą (WAN).

Z nowych, zleconych przez Motorolę[11] badań nad korporacyjnymi lokalnymi sieciami bezprzewodowymi (WLAN) wynika, że wśród 550 ankietowanych decydentów niemal 4 na 10 zamierza wdrożyć technologię 802.11n w ciągu następnych 12 miesięcy. Co ważniejsze, w ciągu następnych 12 miesięcy liczba przedsiębiorstw planujących używać WLAN jako podstawowej sieci zwiększy się ponad dwukrotnie, z 8 do 17 procent. Firma Gartner przewiduje, że „do końca 2011 roku 70 procent wszystkich nowych połączeń do transmisji głosu i danych między urządzeniami klienckimi a siecią LAN będzie miało charakter bezprzewodowy [2]”.

Nowy punkt dostępowy AP-7131 Motoroli został zaprojektowany z myślą o elastyczności i wygodzie użytkowania w bezprzewodowych sieciach korporacyjnych. Urządzenie może być zastosowane jako autonomiczny punkt dostępowy w małych i średnich firmach. W trybie adaptacyjnym AP-7131 łączy zalety centralnego zarządzania i podtrzymywania działania zdalnych sieci, pozwalając na ograniczenie złożoności wdrożeń w oddziałach firm. W środowisku kampusowym AP-7131 może działać w trybie uproszczonego („cienkiego”) punktu dostępowego i być zarządzany centralnie. Praca w wielu trybach jest obsługiwana przez tę samą wersję wbudowanego oprogramowania, co znacznie upraszcza budowanie dużej, bezprzewodowej sieci korporacyjnej złożonej z wielu ośrodków.

– Punkt dostępowy AP-7131 z obsługą łączności kratowej zapewnia bezpieczeństwo i wydajność za ułamek ceny sieci przewodowych – powiedział Sujai Hajela, wiceprezes i dyrektor generalny ds. korporacyjnych sieci WLAN w dziale Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola. – Wykorzystując pierwszy w branży punkt dostępowy 802.11n z trzema radiami, użytkownicy będą mogli uwolnić pełen potencjał technologii 802.11n, aby uzyskać najwyższą wydajność transmisji głosu, wideo i danych, a przy tym łączność kratową i bezpieczeństwo sieci.

AP-7131 zapewnia całodobową ochronę przed włamaniami oraz pozwala znacznie ograniczyć koszt budowania bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Tradycyjne rozwiązania dzielą przepustowość radia między transmisję danych a ochronę przed włamaniami, co ogranicza wydajność sieci 802.11n i utrudnia jej zabezpieczenie. Nowy punkt dostępowy AP-7131 Motoroli z trzecim radiem eliminuje konieczność dzielenia czasu lub używania oddzielnego punktu dostępowego w charakterze czujnika – zmniejsza zatem koszt tworzenia bezpiecznej i łatwej w zarządzaniu sieci. Dzięki chipsetowi w pełni zgodnemu ze standardem Dynamic Frequency Selection (DFS2), szybkiemu sieciowemu procesorowi MIPS ze sprzętową akceleracją szyfrowania oraz dwóm interfejsom Gigabit Ethernet AP-7131 obsługuje połączenia o pełnej szybkości 600 Mb/s, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Aby pomóc klientom we wdrażaniu sieci 802.11n z punktami dostępowymi AP-7131, w drugim kwartale 2008 roku Motorola wyda nową wersję swojego narzędzia LANPlanner z obsługą 802.11n. LANPlanner pozwoli klientom po raz pierwszy oglądać rozmieszczenie punktów dostępowych 802.11n w połączeniu z mapami wydajności MIMO AP-7131. Ponadto, kreator zautomatyzowanej migracji (Automated Migration Wizard) znacząco uprości przejście na technologię 802.11n, umożliwiając określenie ścieżek migracji, obejrzenie zasięgu mieszanej sieci oraz ustalenie dokładnej liczby punktów dostępowych AP-7131 w projekcie ostatecznej sieci.

Punkt dostępowy Motorola AP-7131 posiada oryginalną konstrukcję, dzięki której możne być instalowany zarówno w środowiskach przemysłowych, jak i w eleganckich wnętrzach. Urządzenie wyposażone zostało w estetyczną nasadkę ze zintegrowanymi elementami antenowymi. AP-7131, zaprojektowany przez uznane włoskie biuro projektowe Giugiaro Design, doskonale nadaje się do instalacji w hotelach i biurach.

Enterprise WLAN to część rodziny nowatorskich, bezprzewodowych rozwiązań i usług, które uzupełniają i dopełniają sieci IP. Grupa ta zapewnia łączność IP w praktycznie każdym miejscu, zarówno w budynkach, jak i w terenie, i składa się z szerokopasmowych sieci stałych, kratowych i wykorzystujących instalacje elektryczne oraz rozwiązań WiMAX i Enterprise WLAN dla sieci prywatnych i publicznych.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili