Przyszłość ekspresowych łańcuchów dostaw

Przez ostatnie 20 lat branża przesyłek ekspresowych pomagała zmieniać sposób, w jaki świat uprawiał biznes. Dzisiaj tempo jest szybsze, żródłem wartości dodanej są usługi, a króluje transport powietrzny.

Potrzeba szybkiej dostawy jest dzisiaj głównym priorytetem. Firmy nie mogą sobie pozwolić na długie tygodnie oczekiwania na komponenty, czy dobra finalne. Konsumenci żądają nowości, producenci co chwilę wprowadzają nowy produk na rynek, w tym systemie nie ma miejsca na opóźnienia. Przy okazji towary przewożone  są mniejsze i lżejsze niż w ubiegłych latach. Dzięki temu trasnport lotniczy zyskuje na znaczeniu.

Od końca II Wojny Światowej, handel światowy wzrastał dużo szybciej niż światowy PKB. Coraz więcej firm bierze udział w globalnym łańcuchu dostaw, a każde państwo chce się stać jednym z jego ogniw. W ciągu najbliższych 20 lat prognozowany jest stabilny wzrost przewozów lotniczych w skali 6 proc. rocznie. Wynika z tego, że w 2027 roku w przestworzach znajdzie się 3500 samolotów towarowych, czyli o 1700 więcej niż dzisiaj.

Transport lotniczy ma również okazać się najszybciej rozwijającą się formą przewozu cargo

źródło: David L. Cunningham Jr., Prezes FedEx w Azji i Pacyfiku.

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili