Polscy piloci latają w konkurencji

LOT traci swoich doświadczonych pilotów. To kolejna grupa zawodowa, która zaczyna szukać lepszych warunków pracy i przede wszystkim płacy za granicą – podaje Master Page.

Utalentowani pracownicy, znudzeni czekaniem na poprawę warunków pracy w Polsce wyruszają na Zachód w poszukiwaniu nowych możliwości. Ze względu na coraz mniejszą ilość osób chętnych do pracy nad Wisłą, rząd myśli o zastąpieniu emigrantów przybyszami ze wschodu.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy LOT opuściło około 30 pilotów, którzy postanowili pracować dla konkurencji. Trudno będzie ich zastąpić. O ile w kraju zarabiają od 4 do 6 tys. zł miesięcznie, to za granicą kwota ta plasuje się pomiędzy 15 a 25 tys. Zapotrzebowanie jest duże. Lufthansa potrzebuje ok. 300 a Rynair 1000 pilotów. Polacy cieszą się bardzo dobrą reputacją na całym świecie, wśród osób pracujących za sterami samolotów są jedną z najbardziej prestiżowych grup.

e-logistyka.pl

źródło: Master Page,
"Polish Airlines Lose Their Experienced Pilots To Poland’s Competitors"
01.07.2007

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili