Poczcie Polskiej potrzebna jest specjalizacja

Pamiętamy sytuację, gdy Poczta Polska pobierała dodatkowe opłaty za przesyłki priorytetowe, które ostatecznie dochodziły z dużym opóźnieniem, często później od listów zwykłych.

Pewne jest, że Poczta Polska nie będzie już wyglądała tak jak dawniej, będzie natomiast musiała ustąpić pola konkurencji oraz przystąpić do głębokiej reformy swoich struktur.  Powinna funkcjonować bardziej efektywnie niż pozwalała na to pozycja monopolisty, który nie musi się liczyć z kosztami, czy też nie podlega zasadom rynkowym. 

Kolejną kwestią jest specjalizacja. Obecnie na poczcie można odnieść wrażenie, że wchodzi się do sklepu, w którym usługi pocztowe są tylko częścią działalności, obejmującej m.in. Sprzedaż prasy, czy papierosów. Dobrym działaniem może okazać się podział na kilka mniejszych firm, dodatkowo konkurujących między sobą i wymuszających pracę nad efektywnością zarządzania.

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili