21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Pływająca inwestycja

W ostatnim czasie ceny nieruchomości idą w dół. Dlatego też wielu inwestorów szuka alternatywnego środka inwestycji pieniędzy. Rozwiązaniem mogą okazać sie luksusowe jachty. Jest to inwestycja długoterminowa. Wartość łodzi będzie utrzymywała się na wysokim poziomie przez długi okres czasu. O zainteresowaniu inwestowaniem w łodzie świadczy poziom zapełnienia portów. Już dziś w Dubaju widać potrzebę budowy nowych miejsc postojowych. Liczba łodzi w ciągu 5 lat ma wzrosnąć o 100%- tak przewidują specjaliści.

Problemem zatem może okazać się zbyt mała infrastruktura portów i doków do cumowania. Developer Nakeheel widząc zapotrzebowanie planuje stworzenie nowych przystani i miejsc portowych mogących pomieścić ok 51000 łodzi. Producenci łodzi przewidują na najbliższy okres wzrostu popytu na luksusowe łodzie, choć nie będzie on już tak gwałtowny jak do tej pory.

źródło: http://www.gulfnews.com
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili