-3.5 C
Warszawa
środa, 29 marca, 2023

PKP – najniższe straty w historii

W 2005 roku PKP odnotowała najmniejsze straty w historii, a 70 proc. strat firmy wynika z połączeń regionalne. 

W ubiegłym roku samorządy nie zapłaciły za zamówione usługi kolejowe 490 mln zł – podała PKP.

Koszty funkcjonowania Grupy PKP wyniosły w 2005 r. 11 mld zł. Były o 2 mld zł mniejsze niż w 2004 r. i tym samym najniższe w historii Grupy PKP.

– W zeszłym roku tylko cztery spółki z grupy na jedenaście firm odnotowało ujemny wynik. Pokazuje to dobitnie, że narodowa kolej w Polsce potrafi przynosić zyski, a więc jest biznesem jak każdy inny – różni się tylko tym, że jest istotną częścią całej polskiej gospodarki" – powiedział prezes PKP Andrzej Wach.

Na 11 największych spółek Grupy PKP siedem z nich zakończyło 2005 r. zyskiem: PKP SA, PKP Cargo, PKP Linie Hutnicze Szerokotorowe, PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska, PKP Energetyka i PKP Informatyka, a cztery spółki odnotowały w zeszłym roku stratę: PKP Przewozy Regionalne, PKP Warszawska Kolej Dojazdowa, PKP Polskie Linie Kolejowe i Telekomunikacja Kolejowa.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 10.03.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili