12.5 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

PKP CARGO samodzielnym przewoźnikiem w Holandii

Dokument pozwoli Spółce na samodzielną realizację przewozów towarowych, w tym przewozów towarów niebezpiecznych na sieci kolei holenderskich, z wyjątkiem linii dużych prędkości – HSL Zuid. PKP CARGO S.A. jest obecnie na etapie realizacji działań mających na celu podpisanie stosownych umów z holenderskim zarządcą infrastruktury, umożliwiających rozpoczęcie w krótkim czasie samodzielnych przewozów na terytorium Holandii.


Dane GUSu i EUROSTATu dotyczące przewozów towarowych pomiędzy Polską i Holandią, dowodzą, że popyt na transport między obu krajami wzrasta z roku na rok. W porcie w Rotterdamie przeładowuje się blisko 40 proc. towarów trafiających do Europy, co daje 450 mln ton towarów. Biorąc pod uwagę, że w polskich portach rozładowuje się coraz więcej kontenerów i chcemy opierać rozwój regionu na tym segmencie gospodarki morskiej, to dostępność portów i ich rozwój jest kluczowy.


– Przez Holandię przebiega jeden z ważniejszych korytarzy transportowych łączących zachód ze wschodem Europy i dalszymi krajami wschodnimi (m.in. Rosja, Chiny). Otrzymanie przedmiotowego certyfikatu znacznie wzmocni możliwości PKP CARGO we współuczestniczeniu w systematycznie rosnących przewozach w tym korytarzu – dodaje Adam Purwin.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili