Nowy Canon łańcucha dostaw

Nowe oprogramowanie do zarządzania łańcuchami dostaw pomogło firmie Canon zwiększyć przewidywalność sprzedaży o 20 proc. Stosowany przez nią system został opracowany w laobratoriach Oracle.

Software ten pozwala na długoterminowe prognozowanie sprzedaży oraz krótkoterminowe planowanie operacji w Europie, szybki zwrot informacji, mówiący o tym, czy odpowiednia ilość produktów znajduje się we wszystkich centrach firmy na Starym Kontynencie.

Canon, specjalizujący się w produkcji aparatów fotograficznych, drukarek i faxów dodał planowanie łańcucha dostaw do istniejącego już oprogramowania firmy Oracle.

Erik Moses, menedżer ds. planowania w Canon, jest przekonany, że zmiany wpłyną na bardziej efektywne planowanie, co pozwoli zwiększyć sprzedaż, zmniejszyć zapasy i zapewnić wzrost zadowolenia konsumentów. Już teraz firma zmniejszyła zapasy o 30 proc.

Zdaniem Teresy Jones, jednym z podstawowych problemów związanych z wprowadzaniem programów do obsługi łańcuchów dostaw, jest zapewnienie, że będą one działały skutecznie. Ponieważ systemy te są bardzo kompleksowe, operatorzy niekoniecznie mogą wiedzieć na jakiej zasadzie funkcjonują, co w przypadku wystąpienia problemu może pogorszyć sytuację.

e-logistyka.pl

Źródło zdjęcia: Canon Inc.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili