Nowe funkcje Map&Guide Professional

Od kwietnia 2008 r. dostępna jest nowa wersja 14 Map&Guide Professional na DVD.

W porównaniu do swojej poprzedniczki została ona rozbudowana m.in. o informacje o  ograniczeniach przejazdu dla samochodów posiadających dopuszczalną masę całkowitą powyżej 3,5 t, możliwość samodzielnego wyłączania z przejazdu wybranych odcinków dróg oraz o aktualizację materiału mapowego i wiele innych funkcji. 

Poza tym najnowsza mapa umożliwia kalkulację trasy z uwzględnieniem opłat za infrastrukturę drogową w kolejnych krajach, oprócz tych, które były we wcześniejszych wersjach. Nowe państwa objęte możliwością kalkulacji to: Austria, Chorwacja, Grecja, południowe i północne Włochy, Lichtenstein, Macedonia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria i Turcja. 

– Pojawiły się również realne możliwości kalkulacji czasu jazdy i przerw dla transportu ciężkiego (DMC powyżej 3,5 t). Jest też możliwość kalkulacji bazowych kosztów przejazdu oraz własnego sprecyzowania liczenia kosztów. Można dowolnie wybrać promy do przepraw morskich. Pojawiła się usługa Trafic Information oprócz Niemiec również w Belgii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Holandii – wyjaśnia Wojciech Zalewski, właściciel firmy Autosoftware, przedstawiciela Map&Guide w Polsce. 

Istnieje możliwość ustalenia profilu pojazdu np. ciężarowego z konkretnymi parametrami łącznie z określeniem emisji spalin, ilości osi itp. W odniesieniu do takiego profilu uzyskujemy możliwość liczenia obciążeń na osie, opłat autostradowych w wartości netto, jak również wyznaczenia trasy w taki sposób, by przebiegała drogami po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 t.

14 Map&Guide Professional umożliwia określenie typu pojazdu czyli np. towary niebezpieczne, ponadgabarytowe, czy cysterny oraz pozwala na wyłączanie dróg, po których nie chcemy żeby pojazd jechał. W tej wersji programu istnieje wizualne określenie – za pomocą flagi – ilości kilometrów oraz opłat dla poszczególnych krajów.

Za dodatkową opłatą można zakupić moduł dla samochodów ponadgabarytowych i przewożących materiały niebezpieczne na terytorium Niemiec i Francji. Dodatkowo płatna jest również możliwość optymalizacji trasy do 200 przelotowych punktów oraz bardziej przyjazny interfejs mapowy i ciągle uaktualniany materiał mapowy drogą internetowa.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili