3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Nowa strategia C.Hartwig-Katowice S.A.

C. Hartwig-Katowice S.A. zreorganizował system obsługi przesyłek drobnicowych na linii Polska – Czeska Republika– Polska. Przebudowa linii jest częścią zmian w strategii działania spółki zapoczątkowanych w ubiegłym roku.

C.Hartwig-Katowice S.A. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zwiększa częstotliwość kursów, co przyspieszy dostawy przesyłek od nadawcy do odbiorcy. Linia Polska – Czeska Republika– Polska, pośrednio służy również do obsługi przesyłek drobnicowych do/ze Słowacji. Teraz 3 razy w tygodniu wyjeżdżać będą samochody zbiorowe z trzech magazynów czeskiego partnera spółki, jak również z magazynu w Zebrzydowicach w kierunku Czech. Efektywnie skraca to czas odbiorów i doręczeń przesyłek z całego terytorium Czeskiej Republiki. Natomiast dostawa przesyłek z magazynu C.Hartwig-Katowice S.A. do odbiorcy to już tylko 24 godziny.

– Reorganizacja linii wpisuje się w zmiany strategii działania C.Hartwig-Katowice S.A. wdrażanej od zeszłego roku. Spółka przyjęła strategię rozwoju produktu i różnicowania oferty, która zakłada indywidualizację usług zgodnie z potrzebami klientów, większą elastyczność oraz wchodzenie na rynek z nowymi produktami – mówi przedstawiciel spółki. 

Elementem nowej strategii jest także zmiana wolumenu usług. Priorytetem będzie spedycja samochodowa i rozwój logistyki, na potrzeby, których uruchomiono magazyn buforowy w Mysłowicach. Obiekt pozwala na składowanie wyrobów bezpośrednio z linii produkcyjnej i dostarczanie ich wg zapotrzebowania do klienta końcowego.

Strategia zakłada ograniczenie n/działalności na granicy wschodniej poprzez likwidację OT w Medyce i Małaszewiczach. Nie oznacza to jednak zaniechania obsługi przesyłek kolejowych. W portfelu produktów C.Hartwig-Katowice S.A. spedycja kolejowa nadal będzie znaczącym elementem. 

e-Logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili