22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Nowa książka Petera Cappelli

– Zarządzanie łańcuchami dostaw polega na zarządzaniu niepewnością i zmiennością. Ta sama niepewność dotyczy rozwoju talentów wewnątrz firmy – mówi Peter Cappelli, autor książki "Talent on Demand".

Zdaniem Cappelli, zarządzanie rozwojem talentów w firmie ma wiele wspólnego z zarządzaniem łańcuchami dostaw. – Działy HR w poszczególnych firmach zajmują się poznaniem potrzeb pracowników, tworzeniem ich profilu psychologicznego, pomocnego w rozwoju. Natomiast dla pracodawcy, szczególnie ważne są kwestie finansowe. Patrzy on na pracownika w kategorii możliwości zysku, ale również  kosztów. Co się może stać, jeśli w naszej firmie nie będą pracować właściwe osoby na poszczególnych stanowiskach? – zastanawia się autor.

Podobny problem związany jest z rozmiarem zatrudnienia. Bardzo trudno jest określić, szczególnie w dużych firmach, jego optymalny poziom. Przeważnie mamy do czynienia ze zbyt małą, lub za dużą liczbą pracowników. To zagadnienie niedopasowania popytu do podaży jest bardzo dobrze znane menedżerom łańcuchów dostaw, borykają się z nim każdego dnia.

– Zarządzanie łańcuchami dostaw polega na zarządzaniu niepewnością i zmiennością. Ta sama niepewność dotyczy rozwoju talentów wewnątrz firmy. Przedsiębiorstwa rzadko wiedzą jak będą wyglądać za pięć lat oraz jakich umiejętności będą w danej chwili najbardziej potrzebować. Nie mają również pewności, czy osoby obecnie zatrudnione, pozo-staną pod skrzydłami firmy przez te pięć lat – pisze Cappelli.

Książka "Talent on Demand: Applying Supply Chain Management to People" pojawi się w amerykańskich księgarniach już w kwietniu. Dobrze, jeśli trafi również na polskie półki.

e-logistyka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili