Nie trać pieniędzy na logistyczny software

Firmy z branży TSL, dostosowując się do potrzeb swoich klientów, a więc świadcząc usługi w trybie 24/7, kupują coraz więcej specjalistycznego oprogramowania. Niekoniecznie niezbędnego.

Oprogramowanie staje się coraz bardziej wyrafinowane, aktualizacje wprowadzane są bardzo często, a ceny rosną do astronomicznych rozmiarów. Dla wielu, szczególnie małych i średnich firm, taka sytuacja jest poważnym problemem. Muszą one przeznaczyć znaczną częśc dochodu na zakup nowych narzędzi informatycznych, niezbędnych w codziennej pracy. Czy na pewno niezbędnych?

  • Najlepszym sposobem na pewne, a zarazem tanie dostarczenie najnowszych rozwiązań programistycznych jest Internet – mówi Piyush Shah z Deltion. Pojawiła się alternatywa dla kupowania drogich licencji na oprogramowanie, z którego i tak nie korzysta się w pełni. Firmy takie jak Deltion wprowadzają na rynek ofertę internetowego dostępu do narzędzi. Proces ten jest nazywany: "Na żądanie", bądź: "Software jako usługa".

Wśród zalet można wymienić m.in. szybki dostęp do potrzebnego oprogramowania za pomocą standardowej przeglądarki internetowej. Nie dość, że jest to działanie błyskawiczne, to na dodatek dostępne z każdego miejsca na świecie i o każdym czasie.

Pomysł spodobał się specjalistom. Instytut Zarządzania Transportem (Institute of Transport Management) przyznał w tym roku nagrodę właśnie Internetowemu Systemowi Zarządzania Transportem (Internet Based Transport  Management System).

W przypadku tradycyjnych systemów, rodzaj oprogramowania był uzależniony m.in. od wielkości floty. Dzisiaj, przy korzystaniu z możliwości Internetu, mała, dynamicznie się rozwijająca firma nie musi inwestować w nowy software po podjęciu decyzji o powiększeniu taboru. Nowe rozwiązania już na nią czekają – w zakamarkach sieci www.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili