23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Największa w Europie implementacja RFID

Toshiba zanotowała wysoką stopę zwrotu z inwestycji już po siedmiu miesiącach od wprowadzenia systemu RFID. Oprogramowanie zainstalowane w fabryce notebooków w Regensburgu pretenduje do miana największej implementacji tego typu w Europie.

Dastawcami oprogramowania są UPM Reflatac oraz Tyco/ADT. System zapewnia możliwość śledzenia komputerów na wszystkich stadiach procesu dystrybucji. Dzięki wysokiej dokładności informacji, koordynacja sprzedaży i wielkości zapasów jest lepsza.

  • Implementacja najnowszych rozwiązań pokazuje, że RFID może zapewnić namacalne korzyści dla producenta – mówi Andreas Unterbusch, projekt menedżer ds. RFID w Toshiba. – Ponieważ wszystkie notebooki są indywidualnie tagowane, już teraz jesteśmy w stanie sprostać przyszłym wymaganiom detalistów – dodaje.

Proces wygląda w ten sposób, że komputery przenośne ładowane są na palety gotowe do transportu. Po przejściu przez bramki RFID, wszystkie komputery są notowane w bazie. Dokładność wynosi 99,997 proc. Zdaniem ekspertów z Toshiba wprowadzenie systemu zapewniło 75 proc. redukcję czasu manipulacyjnego. Koszty związane z tym procesem spadły o 40 proc.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili