Maersk Logistics rozpoczął współpracę z MIT Center for Transportation & Logistics

W wyniku współpracy Maersk Logistics z amerykańką uczelnią powstać ma bardzo efektywny system pomiaru emisji dwutlenku węglą na przestrzeni całego łańcucha dostaw.

Jak podkreśla zarząd firmy, moment podpisania współpracy jest szczególny i ekscytujący. Przeżywamy obecnie czas, w którym zagadnienia takie jak mierzenie emisji dwutlenku węgla w łańcuchach dostaw, czy też zarządzanie ryzykiem na stałe zagościły na biurkach prezesów firm i ich zarządów.

Dołączenie do programu badawczego MIT to nie wszystkie korzyści, jakie Maersk Logistics otrzyma w ramach partnerstwa. Dodatkową jest uczestnictwo w programie MIT Global SCALE, będącym międzynarodową siecią czołowych ośrodków badawczych zajmujących się rozwojem łańuchów dostaw oraz doskonaleniem operacji logistycznych poprzez innowacje.

MIT, Massachusetts Institute of Technology jest jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów technicznych na świecie.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili