21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Laur Magellana dla Rafała Brzoski

Patron konkursu organizowanego przez Korporację Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie) najlepiej oddaje ducha rywalizacji, mającej wyróżnić współczesnych wizjonerów, łączących wyobraźnię z wytrwałością i talentem zarządczym. Podobnie jak blisko pięć wieków temu w przypadku wielkiego żeglarza i odkrywcy, doceniono osiągnięcie wyjątkowych celów i działania realnie zmieniające świat.

Spośród nominowanych przez Jury konkursu Laury Magellana, złożone z wybitnych przedstawicieli świata polityki, biznesu i mediów, ponad 120 alumnów Akademii Ekonomicznej w Krakowie wskazało zwycięzców:
FENOMENEM ROKU, czyli Nagrodą Główną przyznawaną za osiągnięcie, wydarzenie lub zjawisko mające istotny wpływ na życie gospodarczo-społeczne Polski, uhonorowano rosnąca skuteczność mechanizmu „1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego”.

Nagrodę za CAŁOKSZTAŁT OSIĄGNIĘĆ przyznano Sobiesławowi Zasadzie, wielokrotnemu mistrzowi świata w rajdach samochodowych, biznesmanowi, wieloletniemu przedstawicielowi koncernu Mercedes w Polsce, a następnie twórcy Grupy Zasada.

Nagrodę w kategorii MENEDŻER ROKU za podwojenie, dzięki odwadze i innowacjom, udziału firmy InPost w rynku pocztowym zmonopolizowanym przez Pocztę Polską odebrał Rafał Brzoska.

Nagrodę w kategorii OSIĄGNIĘCIE POZAZAWODOWE ROKU przyznano Łukaszowi Salwarowskiemu, prezesowi Stowarzyszenia MANKO za skalę i cel realizowanej przez niego kampanii społecznej „Lokal bez papierosa” – która to akcja zmienia nastawienie restauratorów i właścicieli knajp do kwestii dymu papierosowego w Polsce.

Nagrodę w kategorii DEBIUT ROKU za stworzenie od podstaw największej telewizji internetowej w Polsce w ramach projektu dla Wirtualnej Polski odebrał Łukasz Skalik.

– Niełatwo znaleźć współczesnych Magellanów. Dzisiaj nie ma wyzwań tej klasy jak w czasach Magellana. Ryzyko było wówczas dużo większe i mogło kosztować życie. Teraz na szczęście mamy łatwiej. – ocenia przewodniczący Jury Artur Waliszewski.

– W konkursie było wielu kandydatów, których osiągnięcia są bezdyskusyjne. Docenialiśmy osoby odważne, wyznaczające trendy i posiadające niestandardowy pomysł.

Finałowa Gala odbyła się 6 lutego w krakowskim hotelu Andel’s. Relacja z uroczystości prowadzonej przez Roberta Stanilewicza będzie emitowana w TVN CNBC.

Patronat honorowy nas konkursem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Roman Niestrój;

Partnerzy: Urząd Miasta Krakowa; KRK2B;

Partner technologiczny: Hewlett Packard

Patroni Medialni: TVN CNBC, Onet.pl, Forbes, AMS, Goldenline, Proto, Manko, Brief oraz MagicznyKraków.pl

Partnerzy organizacyjni: Kawałek Świata-Media, Społeczna Agencja PR, Agencja Interaktywna Trendmaker, Optima Marketing Group, NZS UE w Krakowie.

O Konkursie:

Laury Magellana to nagrody za wyjątkowe projekty z dziedziny zarządzania i biznesu oraz wybitne osiągnięcia społeczne, przyznawane po raz pierwszy przez alumnów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ideą konkursu jest poszukiwanie współczesnych Magellanów, którzy podobnie jak on łączą wizję z wytrwałością. Organizatorzy postawili na najwyższy poziom rywalizacji – Jury Larów Magellana, pod przewodnictwem Artura Waliszewskiego z Google Polska wskazało nominowanych w składzie: prof. Dariusz Rosati, Jerzy Mazgaj, Witold Gadomski, prof. Roman Niestrój, Marek Kamiński, prof. Jacek Majchrowski, Paweł Polok oraz Bartosz Jacyna.

źródło: www.laurymagellana.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili