23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Łańcuchy dostaw potrzebują bufora

Zarządzanie łańcuchami dostaw w Indiach nie należy do najlepiej rozwiniętych, za co w głównej mierze odpowiada nieadekwatna infrastruktura oraz przerost biurokracji.

Podstawowym napędem indyjskiej gospodarki są dwa filary: produkcja i usługi. – W wyniki rozwoju, przed procesem produkcji stanęły nowe wyzwania, a szybko rosnący rynek, działający na zasadzie dostosowania cen do wahań popytu i podaży, wpływa na stopy procentowe oraz potrzeby infrastrukturalne – mówi  Peter Morgan, główny ekonomista na Azję i Pacyfik w HSBC.

Ze względu na stale i gwałtownie rosnące dochody z eksportu produkcji krajowej, kraje Azji, w tym głównie Chiny stają przed wizją globalnego zarządzania łańcuchami dostaw. Z tego też powodu proces ten nie jest już zagadnieniem stricte logistycznym, czy magazynowym. Dotyczy on w coraz większej mierze głównych strategii biznesowych.

Specjaliści z HSBC dostrzegają olbrzymi potencjał w rozwoju azjatyckiego rynku łańcuchów dostaw, jednak zauważają również brak wyszkolonych i doświadczonych specjalistów z tego zakresu.

e-logistyka.pl

źródło: Economic Times

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili