5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Łańcuch dostaw źródłem dochodu

Harte-Hanks Company opublikowała raport "The Supply Chain Executive’s Strategic Agenda 2008". Badanie wykonane w 800 firmach wskazuje kierunki zarządzania łańcuchami dostaw w 2008 roku.

Wśród badanych, 56 proc. stwierdziło, że zarządzanie łańcuchami dostaw jest źródłem przewagi konkurencyjnej na płaszczyźnie udziału w rynku, obsługi klienta oraz jako źródło zysku. Liczba ta wzkazuje, że dla większości firm SCM jest szansą biznesową, a nie kosztem.

Raport Harte-Hanks Company jest również branżową prognozą na rok 2008. Zdaniem menedżerów zarządzających łańcuchami dostaw, w najbliższym czasie możemy spodziewać się transformacji procesu. Niemal 70 proc. badanych firm uważa, że najważniejszym zadaniem w tym roku będzie obniżanie kosztów działalności. W następnej kolejności mówi się o lepszym dopasowaniu do potrzeb klientów (50 proc.) oraz o przejęciach i połączeniach firm (44 proc.).

Jedną z zalet raportu jest wskazanie elementów łączących najlepsze firmy. Mają one sformalizowaną procedurę zarządzania ryzykiem, operują informacją w całym procesie end-to-end, cechują się lepszą przejrzystością tych procesów. Dodatkowo posiadają zintegrowaną pętlę planowania łańcuchów dostaw i zarządzania nimi.

źródło: CNN Money
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili