5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Kongres FITCE

Skończył się 46 Kongres Federacji Inżynierów Telekomunikacji Unii Europejskiej, który odbywał się pod hasłem Broadband way to the future.

W programie Kongresu znalazły się zagadnienia związane z rozwojem upowszechniania najnowszych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w społeczeństwie, ale również z zastosowaniem różnych bezprzewodowych technologii telekomunikacyjnych w transporcie.

  • Pierwszy raz w dziejach tej organizacji spotkanie odbywa się w Polsce. Traktuję ten fakt jako wyraz wspólnej nadziei, że rozwój zaawansowanych technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) w Polsce otrzyma nowy impuls, który pozytywnie wpłynie na rozwój polskiego społeczeństwa informacyjnego – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek w podczas otwarcia 46. Kongresu FITCE.

Federacja Inżynierów Telekomunikacji Krajów Unii Europejskiej (FITCE) to międzynarodowe stowarzyszenie wspierające rozwój telekomunikacji w Europie i na świecie. Założone zostało w 1962 roku w Brukseli w Belgii przez inżynierów telekomunikacji Francji i Belgii. Obecnie do stowarzyszenia FITCE należy większość państw Unii Europejskiej.

Celem Federacji Inżynierów Telekomunikacji Krajów Unii Europejskiej jest m. in. sprzyjanie rozwojowi nauki w dziedzinie telekomunikacji. FITCE umożliwia każdemu członkowi czerpanie korzyści z doświadczeń innych członków na całym obszarze telekomunikacji i dziedzin pokrewnych oraz pozwala członkom Federacji badać nowe idee wspierające rozwój telekomunikacji we wszystkich stowarzyszonych państwach. FITCE zajmuje się również badaniem wszelkich zagadnień wynikających z rekrutacji, szkoleń, prac zleconych i rozwoju kariery fachowców z dziedziny telekomunikacji, a także rozwija kulturalne więzi i zachęca do przyjacielskich kontaktów między fachowcami należącymi do stowarzyszenia.

e-logistyka.pl

źródło: Ministerstwo Transportu
źródło zdjęcia: Ministerstwo Transportu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili