-0 C
Warszawa
czwartek, 8 grudnia, 2022

Komisja Europejska przeciw Niemcom w sprawie MiLog za tranzyt

Jednakże Unia przychyli się do roszczeń Niemców odnośnie kabotażu. Nadal nie ma decyzji odnośnie przewozów, w których załadunek lub rozładunek będzie odbywał się na terenie RFN. Co to znaczy dla polskich przewoźników.  


Absurdem jest, aby pracownik zatrudniony przez firmę w jednym kraju podlegał prawu pracy innego państwa. Zatem anulowanie przepisów o obowiązku wypłacania niemieckiej płacy minimalnej kierowcom zatrudnionym w zagranicznych firmach byłoby słuszne i logiczne. Decyzja dotycząca tranzytu to pierwszy krok – komentuje Bartosz Najman, prezes Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.


Należy jednak pamiętać, że Niemcy to jedynie wierzchołek góry lodowej. Jeśli KE pójdzie na rękę naszemu zachodniemu sąsiadowi w tej sprawie, w ślad za nim zmiany mogą wprowadzić Francja, Włochy i inne kraje starej Unii. Nie tylko płaca minimalna stanowi problem dla polskich przewoźników. Równie uciążliwe są koszty sporządzenia, tłumaczenia i dostarczenia dokumentacji odpowiednim krajom w ich językach urzędowych, za co przyjdzie zapłacić polskim firmom.


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
289ObserwującyObserwuj
spot_img

Firmy godne poznania – PROMAG

Cykl artykułów zamieszczanych na łamach portali i czasopism przedstawiający Polskie dynamiczne i innowacyjne firmy związane z Poznaniem i warte poznania. Dziś w cyklu „firmy warte...

Z ostantiej chwili