3 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

KE: Wstrzymać kontrole używanych aut

Komisja Europejska nakazuje zaprzestania wymogu przeprowadzania specjalnych kontroli technicznych, którym dotychczas podlegają przed rejestracją jedynie używane samochody, sprowadzane z zagranicy.

To przeszkoda w rejestracji sprowadzanych z zagranicy aut, a tym samym – łamanie swobody przepływu towarów w Unii Europejskiej – tłumaczy Komisja Europejska. Wymogu kontroli nie ma w stosunku do identycznych samochodów, które już były zarejestrowane w Polsce.

Komisja podkreśla, że też przywiązuje wagę do kwestii bezpieczeństwa i ochrony środowiska, ale wymogi stawiane przez polskie prawo uważa za dyskryminujące, bowiem właściciele takich samych aut są traktowani w różny sposób, i należy to zmienić- czytamy w Gazecie Wyborczej.

Polska ma teraz dwa miesiące na odpowiedź – jeśli KE uzna ją za niewystarczającą, sprawa zostanie skierowana do trybunału w Luksemburgu.

Więcej: Gazeta Wyborcza, 03.07.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili