22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Kawowy łańcuch dostaw

Grupa o nazwie Supply Chain Consultants (SCC) stworzyła uni- kalny algorytm wspomagający termi- nowe dostawy, obsługę klientów i redukcję nadgodzin w firmie Mother Parkers, producenta kawy i herbaty.

– Produkcja kawy to niesamowicie złożony proces, którego sukces zależy od ścisłego przestrzegania harmonogramu – mówi Dennis Paynter, wiceprezes Mother Parkers. – SCC zrozumieli istotę naszej działalności, dzięki czemu wypracowali rozwiązanie dostosowane specjalnie do naszych potrzeb. Pozwoli nam ono na ulepszenie procesów i w efekcie terminową realizację dostaw dla naszych klientów.

W pierwszej fazie projektu konsultanci SCC zmniejszyli czas pracy na liniach odpowiedzialnych za pakowanie kawy. Później skupili się na dostosowaniu procesu produkcji do możliwości jakie zapewnia zakład produkcyjny Mother Parkers w Fort Worth. Pozwoliło to lepiej wykorzystać należące do firmy narzędzia i wyposażenie, co spowodowało przyspieszenie procesów.

Specjalny algorytm pozwala obliczyć konieczną ilość pracowników odpowiedzialnych za pakowanie produktów. Pomaga to przy elastycznym zarządzaniu tempem produkcji i ograniczaniu kosztownych nadgodzin w sytuacji zwiększonego popytu.

Mother Parkers funkcjonuje od 1912 roku i jest jednym z największych prywatnych producentów kawy w Ameryce Północnej. Posiada zakłady w Kanadzie (Ontario i Quebec) oraz w Stanach Zjednoczonych (Texas). Produkty Mother Parkers to: Higgins & Burke Gourmet, Mother Parkers, Brown Gold, Martinson oraz Beech Nut.

Supply Chain Consultants powstali w 1993 roku. Działają w Stanach Zjednoczonych i w Europie (w Belgii). Ich produktem markowym jest oprogramowanie Zemeter.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili