Jak skutecznie zmniejszyć zapasy

0

Apple Now proponuje trzy strategie partnerstwa z dostawcami, które mogą zapewnić zmniejszenie zapasów. Każda z nich wymaga bliższej relacji z partnerem biznesowym oraz systemu informatycznego.

Strategia szybkiej odpowiedzi

Z sukcesem stosowana w sklepach spożywczych. Dzięki niej dostawca, który ma stały internetowy dostęp do punktów sprzedaży obsługiwanych sklepów, może optymalizować poziom zapasów, prognozując zapotrzebowanie klienta. To wciąż detalista jest odpowiedzialny za składanie zamówień, ale dostawca może się spodziewać jaka ilość towaru będzie potrzebna.

Strategie stałego uzupełniania

W tym przypadku detalista również dzieli się z dostawcą danymi dotyczącymi aktualnej sprzedaży. W umowie z dostawcą zawiera chęć otrzymywania dostaw, kiedy zapas danego produktu spadnie do określonego poziomu.

Strategia zarządzania sprzedażą

To najbardziej zaawansowany system, w którym duża odpowiedzialność leży po stronie dostawcy. Śledząc wyniki sprzedaży z dwóch poprzednich lat, obserwując aktualne wartości i prognozy, sam decyduje, w którym momencie wysłać transport z dostawą.

Aby te strategie mogły poprawnie funkcjonować, konieczne jest stworzenie warunków zaufania, oraz jasne określenie własności zapasów. Dodatkowo ważne jest uruchomienie sprawnego systemu informatycznego.

e-logistyka.pl

źródło: Logistics About

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj