13.1 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Jak przetrwać na polskim rynku usług transportowych

Piatkowa konferencja organizowana przez Truck & Business Polska była okazją do zapaznania się z doświadcznieniem firm działających w branży transportowej oraz stale z nią współpracujących.

Studium przypadku – tak najkrócej można określić to transportowe wydarzenie. Organizatorzy zdecydowali skupić się bardziej na przykładach konkretnych działań, niż na kwestiach teoretycznych. Swoje dzialania i wdrożenia zaprezentowały takie firmy jak Finder SA, ZTE Radom, NOKIA czy DAF. Zajmując się różnymi segmentami rynku, przedsiębiorstwa tworzyły mapę dostępnych, oferowanych przez siebie usprawnień.

Pewnym dysonansem była dosyć mała ilość rozważań teoretycznych, przez co można było odnieść wrażenie, że firmom bardziej zależy na sprzedaży własnych produktów i ich odpowiedniej promocji, niż na przedstawieniu idei i nowatorskich rozwiązań.

Finder przedstawił system monitorowania i lokalizacji pojazdów oraz zarządzania flotą przez serwis internetowy Finder On-Line. Jego wdrożenie w firmie ZTE Radom omówił wiceprezes zarządu – Zbigniew Sadowski. Celami, jakie wyznaczyła sobie radomska firma, było planowanie i optymalizacja tras, zmniejszenie zużycia paliwa, kontrola pracy kierowców, ograniczenie kosztów rozmów telefonicznych z kierowcami, szczególnie roamingu. Wśród pozostałych wymagań znalazł się wzrost bezpieczeństwa, poprawa efektywności oraz ułatwienie raportowania, analizy kosztów, jak również zwiększenie wydajności. To kwestie istotne, które powinno się rozważyć podczas wybierania oferty działających na tym ynku firm.

Michał Krzak

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili