12 C
Warszawa
piątek, 30 września, 2022

ITC zamierza poszerzyć swoją ofertę o zarządzanie łańcuchami dostaw

Podczas gdy Wal-Mart puka do drzwi indyjskiego rynku, jego rywale nie przyglądają się beztrosko. ITC skupia swoją uwagę na kompleksowej obsłudze łańcucha dostaw.

Powiązanie Suni Mittal z Wal-mart wywołało burzę. Indyjska lewica protestuje przeciwko wejściu amerykańskiej firmy na ich rynek. Minister handlu – Kamal Nath, zapowiada, że sprawdzi czy połączenie firm było legalne.

Jednak YC Deveshwar., rezes ITC podsumowuje: – Sunil Mittal to bardzo mądry człowiek, tak samo zresztą jak minister, wiec skoro Nath ogłosił zamiar przeprowadzenia kontroli, musi mieć swoje powody. Tak samo zresztą jak Mittal – jeśli stwierdził, że porozumienie z Wal-mart jest dobrym krokiem, to na pewno ma swoje powody, żeby tak twierdzić.

Według ITC zarządanie łąńcuchami dostaw dużych detalistów jest rozwiązaniem kompromisowym.

  • Nie musimy wszyscy konkurować z jedną firmą – mówi Deveshwar. – Żaden detalista nie będzie w stanie przyjąć na siebie kosztów zarządzania łańcuchami dostaw.

ITC jest w trakcie rozwmów z detalistami, których przekonuje do przekazania funkcji związanych z zarządzaniem łańcuchami dostaw. Firma ma już odpowiednią sieć i może podołąć zadaniu.

Źródło: Money Control, 29.11.2006

Poprzedni artykułHellmann przejmuje Eurologistik
Następny artykułWzrost Swift Logistics

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
281ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili