Internauci też piszą tradycyjne listy

Wskaźniki uzyskane podczas badania są niższe od standardów założonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. Nr 5 poz. 34 z późn. zm.)

Czas wykonania usługi był mierzony od momentu nadania przesyłki w urzędzie pocztowym do jej doręczenia adresatowi. Przeprowadzone w dniach 16 lipca – 9 listopada 2007 badanie pokazało, że zaledwie 57,8 proc. paczek priorytetowych jest dostarczanych regularnie. W przypadku przesyłek zwykłych wskaźnik ten jest wyższy, ale na nadal niezadowalającym poziomie 84,3 proc.

Zgodnie z 2 załącznikiem do wymienionego wyżej rozporządzenia, cel terminowości dla paczek priorytetowych został wyznaczony na poziomie D+1 = 80 proc. (co oznacza, że minimum 80 proc. przesyłek priorytetowych powinno zostać dostarczonych na drugi dzień od daty nadania). Paczki zwykłe posiadają cel terminowości wynoszący D+3 = 90 proc.

""

Urząd Komunikacji Elektronicznej stwierdził również, że część dostarczanych przesyłek była brudna i pognieciona. Badanie zostało poddane audytowi Instytutu Łączności, który zapewnił jego zgodność z "Metodologią przeprowadzania i kontroli badania terminowości doręczeń paczek pocztowych" jak również z normami PN-EN 13850 i PN-EN 14508.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili