Gwałtowny wzrost RFID w medycynie

Technologia identyfikacji za pomocą fal radiowych zyskuje coraz większą popularność w branży medycznej. Zdaniem specjalistów, problemy występujące na początku wprowadzania systemu już nie istnieją.

Mimo, że prognoza wydatków na rozwiązania RFID w branży medycznej w 2007 roku wynosi 297 mln USD, to zgodnie z opiniami ekspertów nakłady inwestycyjne na tego typu projekty zwiększą się do 2010 roku do sumy 1 mld USD, żeby w 2012 osiągnąć wartość 3,1 mld USD.

Dane,opublikowane w raporcie Kalorama Information, pokazują jak dużym zainteresowaniem branży medycznej cieszy się RFID oraz jak duży towarzyszy mu optymizm.

Branża medyczna jest naszybciej rozwijającym się "przemysłem" na całym świecie. Jej wartość w roku 2005 była szacowana na 6 bilionów USD. Zainteresowanie nowymi rozwiązaniami logistycznymi jest widoczne na wszystkich płaszczyznach branży, od firm farmaceutycznych, po szpitale i apteki.

Mimo, że część badanych menedżerów stwierdziła, iż system RFID czeka jeszcze długa droga zanim osiągnie dojrzałość, to już teraz, zdaniem osób odpowiedzialnych za raport, większość początkowych problemów została już rozwiązana.

  • Zmniejszyły się koszty osprzętu, a trend obniżki cen zdaje się kontynuować – podkreślają specjaliści z Kalorama Information.

RFID został ogłoszony przez raport najbardziej efektywnym dostępnym systemem dla medycyny

e-logistyka.pl

źródło: US-Pharma Technologist

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili