Grupa Integer.pl – wyniki finansowe za 2014 rok

Rok 2014 był dla Grupy Integer.pl bardzo intensywny we wszystkich obszarach działalności. Uporządkowaliśmy strukturę wewnętrzną spółki i przygotowujemy InPost – czyli biznes pocztowy – do debiutu na GPW. InPost to dojrzała i rentowna firma, która po połączeniu z PGP znacząco zwiększyła swoją skalę i jest niekwestionowanym liderem wśród prywatnych operatorów pocztowych w kraju.. Inpost wraz z PGP w 2014 obsługiwały korespondencję sądów i prokuratur, poza tym wygrały wiele innych przetargów publicznych (np. CUW czy KRUS), a także istotnie wzmocniły swoją pozycję w sektorze komercyjnym, gdzie już obsługują niemal 3000 klientów. Spółki pozostają liderem innowacji w branży pocztowej, o czym świadczy choćby finalizowany obecnie projekt wdrożenia Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Z kolei Paczkomaty® InPost w Polsce obsłużyły niemal o 100% przesyłek więcej w 2014 roku, a dzięki strategicznej współpracy z Allegro oraz znacznemu wzrostowi wolumenów sieć zostanie powiększona o kolejnych 600 maszyn w 2015 roku, dodatkowo zwiększymy pojemność już działających. W ubiegłym roku równie dynamicznie rozwijaliśmy się na rynkach zagranicznych. W Czechach i na Słowacji spółka jest już rentowna, a w 2015 roku zakładamy osiągnięcie rentowności w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Rosji. Finalizujemy negocjacje z inwestorem finansowym, który umożliwi rozwój Paczkomatów® InPost w kolejnych krajach. Sukcesy notowała także InPost Finanse, która nawiązała kolejne partnerstwa w zakresie ubezpieczeń, uruchamia punkty w Urzędach Skarbowych i sfinalizowała umowę z PKO BP na udostępnienie 2300 placówek – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA.


W 2014 roku Grupa Integer.pl pozyskała z sukcesem środki finansowe na dalszy rozwój w ramach emisji obligacji o łącznej wartości 120 mln zł (INT1217, INT1219, INT0617, INT0918). Wszystkie serie obligacji zostały wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST.


Ponadto w 2014 roku dwukrotnie dokonano podwyższenia kapitału spółki zależnej easyPack– odpowiedzialnej za rozwój własnych sieci Paczkomatów® InPost w Europie.


W III kwartale 2014 roku Integer.pl dokonał podniesienia kapitału w wysokości 11,814 mln euro, natomiast drugi z udziałowców PineBridge Investments za pośrednictwem spółki celowej Asterina Investments S.a r.l. wniósł wkład pieniężny w wysokości 10,186 mln euro. Rejestracja podwyższenia kapitału nastąpiła w dniu 14 października 2014.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili