22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

DB Schenker wyłącznym partnerem logistycznym Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Liberec 2009?

DB Schenker został wybrany przez organizatorów na podstawie referencji uzyskanych w trakcie obsługi logistycznej licznych imprez sportowych, organizowanych na terenie Europy oraz na innych kontynentach. „Naszym zadaniem jest zapewnienie rozwiązań logistycznych umożliwiających sprawne przeprowadzenie tak wielkiej imprezy, co pozwoli rywalizującym ze sobą sportowcom skoncentrować się na osiągnięciu jak najlepszych wyników,” oświadczył Tomáš Holomoucký , Dyrektor Naczelny czeskiego oddziału firmy Schenker.??Współpraca z organizatorami tegorocznych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym obejmie w głównej mierze przewóz i magazynowanie sprzętu w obiekcie DB Schenker w Libercu, a także, jeśli zajdzie potrzeba, jego instalację.

Za projekt odpowiedzialny jest zespół specjalistów do spraw imprez sportowych DB SCHENKERsportsevents . Współpraca rozpoczęła się w listopadzie 2008 roku i potrwa do kwietnia bieżącego roku, kiedy to zrealizowany zostanie przewóz ostatniej partii towarów. ?„Obsługa logistyczna tej imprezy jest prawdziwym wyzwaniem, głównie ze względu na ograniczone możliwości ruchu na drogach dojazdowych, szczególnie w Ještěd, gdzie będziemy musieli korzystać również z pojazdów z napędem na cztery koła,” dodał Tomáš Holomoucký . ??Mistrzostwa Świata FIS w Narciarstwie Klasycznym w Libercu są jedną z największych imprez sportowych w historii Czech. To już czwarte mistrzostwa narciarskie rozgrywane w tym kraju. Pierwsze odbyły się w roku 1925 w Janske Lazne, a kolejne w Wysokich Tatrach (1935 i 1970). Tegoroczny organizator mistrzostw został wybrany 3 czerwca 2004 roku podczas głosowania, które obyło się w Miami, USA. Liberec pokonał norweskie Oslo głosami 11:4. Narciarstwo klasyczne obejmuje: biegi, skoki oraz kombinację norweską. W czasie 45 Kongresu FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej), który zebrał się w Vilamoura w Portugalii, w maju 2006, postanowiono, że w Libercu po raz pierwszy w historii przeprowadzony zostanie konkurs skoków kobiet na skoczni 100 metrowej. ?

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili