23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Coraz więcej kontenerów

Pierwsze półrocze 2007 roku było bardzo udane dla branży kontenerowej.W trzech gdyńskich terminalach: BCT Sp. z o.o., GCT S.A. oraz BTDG Sp. z o.o. zanotowano rekordowe wyniki.  

Przeładowano łącznie 288 190 TEU, co stanowi blisko 37 % wzrost w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy roku 2006, kiedy w Gdyni obsłużono 210 814 jednostek TEU.

Dynamiczny wzrost, jaki obserwuje się w tej grupie ładunkowej został osiągnięty dzięki inwestycjom, jakie realizowane są zarówno przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., jak i przez operatorów terminali. W 2006 roku Gdynia wzbogaciła się między innymi o nowoczesne suwnice nabrzeżowe, nowe suwnice placowe oraz inne urządzenia przeładunkowe. Obecnie potencjał przeładunkowy Portu Gdynia to m. in. 9 suwnic nabrzeżowych, a jego zdolność przeładunkową szacuje się na 1 mln TEU.

Prowadzone są również intensywne prace nad inwestycjami w infrastrukturę portową. Projekty takie, jak "Zagospodarowanie rejonu Nabrzeża Bułgarskiego" i "Modernizacja Kanału Portowego wraz z dostępem do Basenów III, IV oraz Nabrzeży Helskie I i II", przy realizacji których Port Gdynia stara się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej przyczynią się do dalszego wzrostu atrakcyjności portu.

Również planowane Centrum Dystrybucyjno – Logistyczne w Porcie Zachodnim będzie dodatkowym atutem Gdyni i poszerzy wachlarz usług oferowanych kontrahentom portu.

źródło: ZMPG-a S.A.
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili