Chiny: szansa w łańcuchach dostaw

Sytuacja chińskich eksporterów jest coraz gorsza. Różnie się jednak od sytuacji eksporterów w krajach takich jak Polska. Mimo, że w obu krajach producenci posiadają odpowiednie moce produkcyjne, to o ile dla polskich zakładów podstawowym problemem jest zmniejszenie popytu na swoje produkty zagranicą, w przypadku Chin, problem nie jest sam popyt, co niemożność dostarczenia produktów.

Słabe, a przez to bardzo kosztowne łańcuchy dostaw funkcjonujące w chińskiej gospodarce sprawiają, że problematyczne staje się dystrybuowanie towarów na obszarze samego kraju. A dostarczenie ich do zagranicznych konsumentów graniczy z nimożliwością. W najgorszej sytuacji są firmy małe i średnie, dla których dostęp do kredytów jest bardzo utrudniony.

Jak podaje za Reutersem International Herald Tribune, z badania przeprowadzonego przez PriceWaterhouseCoopers wynika, że w samych Chinach  upadło ok. 670 000 małych przedsiębiorstw.

Sznsą dla części z nich mógłby być sprawnie zarządzany łańcuch dostaw, pozwalający redukować koszty tam, gdzie to możliwe.

źródło: International Herald Tribune
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili