Certyfikat dla Jasionki przedłużony

0 27

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego przedłużył okres obowiązywania, przyznanego rok temu Portowi Lotniczemu w Rzeszowie, Certyfikatu Lotniska Użytku Publicznego. Dokument jest ważny do maja 2010 roku.

Rzeszów jest jednym z pierwszych lotnisk w kraju, którego certyfikat został przedłużony na tak długi okres. Dotychczasową praktyką było przedłużanie ważności dokumentu na krótsze terminy. Przyznanie trzyletniego certyfikatu potwierdza, że podkarpackie lotnisko jest doskonale przygotowane do działania. Wydanie dokumentu poprzedził szczegółowy proces certyfikacyjny przeprowadzony przez specjalistów z ULC.

Certyfikat jest potwierdzeniem, że zarządzający lotniskiem jest w stanie użytkować je w sposób bezpieczny, sprawny i ekonomiczny. Otrzymanie certyfikatu jest ważnym elementem zachęcającym przewoźników do latania właśnie z tego lotniska.

Wymóg certyfikacji lotnisk nakładają przepisy Aneksu 14 ICAO do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym oraz ustawa Prawo lotnicze. Certyfikacji podlegają lotniska prowadzące obsługę ruchu międzynarodowego. O przeprowadzenie procesu kończącego się wydaniem certyfikatu występuje zainteresowany, czyli zarządca lotniska.

e-logistyka.pl

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej