16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Belgia atrakcyjna dla inwestycji magazynowych

Nowy magazyn w Willebroek w Belgii został właśnie oddany od użytku. 

Eurinpro wybudowało nowy magazyn o powierzchni 15.000 m², z możliwością rozbudowy do 30.000 m², dla firmy TNT. Docelowe 30.000 m2 budowanego przez Eurinpro magazynu będzie podzielone na dwie odrębne części. Pierwsze 15.000 m2 będzie wykorzystywane do przechowywania, pakowania i metkowania produktów swoich klientów.
Firma oczekiwała, że ich magazyn znajdzie się w „gorącym punkcie” na terenie Belgii. „Szczególne usytułowanie Belgii sprawia, że jest ona bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestycji logistycznych. Belgia uzyskała i wciąż utrzymuje pierwsze miejsce w corocznym rankingu Cushman & Wakefield, wyprzedzając Niemcy, Francję i Holandię. Ta godna pozazdroszczenia pozycja zapewnia optymalny dostęp do najważniejszych europejskich rynków” – mówi Yves Boonen, Country Manager Eurinpro w Belgii.

„Lokalizacja, którą wybraliśmy dla magazynu TNT, jest najlepszym przykładem potwierdzjącym korzystne położenie Belgii. Teren pod magazyn usytułowany jest obok autostrady A12, jednego z najważniejszych węzłów logistycznych Belgii – biegnącego od Brukseli do Antwerpii, co oznacza nie tylko bezpośredni dostęp do wszystkich europejskich arterii komunikacyjnych, ale również zapewnia dobrą widoczność magazynu z autostardy (na ok. 500m). Ponadto lokalizacja, umożliwia dostęp do pobliskiego Willebroek Container Terminal. Dlatego też w ostatnim czasie Eurinpro wybudowało 344.000 m2 powierzchni magazynowej w atrakcyjnym regionie Willebroek – Puurs – Mechelen dla swoich klientów takich, jak Schenker, NYK Logistics, JVC, Stanley a obecnie tworzy w Willebroek centrum logistyczne dla DHL Exel Supply Chain o powierzchni
32.000 m2 z możliwością rozbudowy do 72.000 m2” – dodaje. Magazyn wyposażony będzie w dok załdunkowy na każde 1.000 m² i jedną podnoszoną bramę na każdą część magazynową. Wysokość użytkowa magazynu będzie wynosiła 10 m a idealnie gładka posadzka zapewni strukturze nośność 50 kN/m2. Budynek jest wyposażony w przeciwpożarowy system tryskaczy ESFR. Druga część magazynu jest obecnie dostępna dla innych klientów.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
318ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili