20.9 C
Warszawa
wtorek, 9 sierpnia, 2022

Belgia atrakcyjna dla inwestycji magazynowych

Nowy magazyn w Willebroek w Belgii został właśnie oddany od użytku. 

Eurinpro wybudowało nowy magazyn o powierzchni 15.000 m², z możliwością rozbudowy do 30.000 m², dla firmy TNT. Docelowe 30.000 m2 budowanego przez Eurinpro magazynu będzie podzielone na dwie odrębne części. Pierwsze 15.000 m2 będzie wykorzystywane do przechowywania, pakowania i metkowania produktów swoich klientów.
Firma oczekiwała, że ich magazyn znajdzie się w „gorącym punkcie” na terenie Belgii. „Szczególne usytułowanie Belgii sprawia, że jest ona bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestycji logistycznych. Belgia uzyskała i wciąż utrzymuje pierwsze miejsce w corocznym rankingu Cushman & Wakefield, wyprzedzając Niemcy, Francję i Holandię. Ta godna pozazdroszczenia pozycja zapewnia optymalny dostęp do najważniejszych europejskich rynków” – mówi Yves Boonen, Country Manager Eurinpro w Belgii.

„Lokalizacja, którą wybraliśmy dla magazynu TNT, jest najlepszym przykładem potwierdzjącym korzystne położenie Belgii. Teren pod magazyn usytułowany jest obok autostrady A12, jednego z najważniejszych węzłów logistycznych Belgii – biegnącego od Brukseli do Antwerpii, co oznacza nie tylko bezpośredni dostęp do wszystkich europejskich arterii komunikacyjnych, ale również zapewnia dobrą widoczność magazynu z autostardy (na ok. 500m). Ponadto lokalizacja, umożliwia dostęp do pobliskiego Willebroek Container Terminal. Dlatego też w ostatnim czasie Eurinpro wybudowało 344.000 m2 powierzchni magazynowej w atrakcyjnym regionie Willebroek – Puurs – Mechelen dla swoich klientów takich, jak Schenker, NYK Logistics, JVC, Stanley a obecnie tworzy w Willebroek centrum logistyczne dla DHL Exel Supply Chain o powierzchni
32.000 m2 z możliwością rozbudowy do 72.000 m2” – dodaje. Magazyn wyposażony będzie w dok załdunkowy na każde 1.000 m² i jedną podnoszoną bramę na każdą część magazynową. Wysokość użytkowa magazynu będzie wynosiła 10 m a idealnie gładka posadzka zapewni strukturze nośność 50 kN/m2. Budynek jest wyposażony w przeciwpożarowy system tryskaczy ESFR. Druga część magazynu jest obecnie dostępna dla innych klientów.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
275ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili