7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Baltic Block rozpoczyna współpracę z firmą CHEP

Firma Baltic Block, jeden z największych producentów wsporników paletowych w Europie, rozpoczęła współpracę z firmą CHEP. Współpraca z globalnym liderem w zakresie zwrotnych rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku pozwoli na rozbudowanie sieci partnerów m.in. na polskim rynku.

Baltic Block specjalizuje się w produkcji bloków paletowych z trwałych materiałów kompozytowych. Obecnie blisko 95% produkcji spółki jest eksportowanych do ponad 30 krajów świata m.in. do USA, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz praktycznie całej Europy. Łotewski producent jest drugim co do wielkości wytwórcą wsporników paletowych z wiórów drzewnych na naszym kontynencie.

By umocnić swoją pozycję rynkową i rozszerzyć obszar działania, Baltic Block rozpoczął współpracę z firmą CHEP – globalnym liderem rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku, dysponującym obecnie pulą ok. 330 mln palet i pojemników. Współpraca ta to szansa dla Baltic Block na dotarcie do kolejnych potencjalnych kontrahentów. Tylko w Polsce CHEP wydaje swoim partnerom ponad 30 mln palet rocznie. Z systemów firmy korzysta ponad 900 przedsiębiorstw, w tym m.in. Auchan, grupa Colian, HERMES czy Zbyszko Company.

Niezwykle nas cieszy, że firma CHEP dołączyła do grona naszych klientów. Dzięki pracy nad poprawą jakości zgodnie z jej wymaganiami, znacząco zwiększyliśmy nasze kompetencje i know-how. To oznacza korzyść dla wszystkich naszych klientów i partnerów. Jednocześnie to wielkie osiągnięcie dla samego Baltic Block oraz otwarcie na nowe regiony – zaznacza Andis Šķēle, dyrektor zarządzający Baltic Block.

W duchu Zielonego Łańcucha Dostaw

Firma CHEP należy do liderów gospodarki o obiegu zamkniętym, której celem jest zwiększenie efektywności całego łańcucha dostaw. W świadczonych przez siebie usługach, CHEP przywiązuje dużą wagę do wdrażania wysokich standardów jakościowych. Dotyczy to każdego etapu dostawy i magazynowania towarów, w tym również do jakości bloków kompozytowych.

Z firmą Baltic Block połączyły ją podobne wartości i cele – w tym dążenie do najwyższej jakości z działaniem w duchu zrównoważonego ekologicznie biznesu. Baltic Block koncentruje się na efektywności energetycznej, osiągając z roku na rok coraz większe oszczędności energii, natomiast CHEP dąży do ograniczenia wytwarzania odpadów, zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych poprzez dbałość o bardziej efektywne i zrównoważone zarządzanie biznesem.

Baltic Block – rozwój dzięki jakości

Firma Baltic Block potrzebowała kilku lat, aby rozpocząć współpracę z CHEP i zrealizować pierwsze dostawy. W tym roku rozpoczęto aktywną współpracę, która w przyszłości może zaowocować zwiększeniem mocy produkcyjnych, ale również rozbudową sieci partnerów łotewskiego producenta.

Baltic Block każdego roku przeprowadza testy na zgodność jej produktów z międzynarodowymi normami. Te są również przeprowadzane na co dzień w zakładzie firmy. By nawiązać współpracę z CHEP, bloczki kompozytowe musiały przejść testy o bardziej rygorystycznych wymaganiach – dotyczące minimalnego wymaganego prześwitu gęstości, odporności na wchłanianie i pęcznienie wody oraz zdolności do wyciągania gwoździ. Po pomyślnym przejściu testów w niemieckich laboratoriach, bloki trafiły do Centrum Innowacji CHEP w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeszły ostateczną kontrolę globalnego producenta.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili