ADR 2007 – 2009. Transport samochodowy towarów niebezpiecznych

Książka jest kompendium wiedzy na temat transportu drogowego towarów niebezpiecznych. W publikacji (na 554 stronach) znaleźć można nowe zagadnienia m.in.: obowiązki dotyczące oznakowania opakowań zbiorczych, tabele racjonalnego przypisania przez ADR kodów cystern do odpowiednich grup materiałów niebezpiecznych, kontrole Inspekcji Transportu Drogowego, ograniczenia przejazdu przez tunele, nowe dodatkowe wymagania w zakresie znakowania cystern, nowe zapisy w dokumencie przewozowym, zmiany dotyczące wyposażenia przeciwpożarowego pojazdu.

Książka adresowana jest do wszystkich osób zajmujących się przewozem ładunków niebezpiecznych.  Każdy przewoźnik, zarówno doświadczony z wieloletnim stażem, jak i ten dopiero rozpoczynający  pracę w tym zawodzie, znajdzie we wspomnianej publikacji cenne i rzetelne źródło wiedzy, o czym świadczą nie tylko pochlebne recenzje w prasie, lecz również liczne opinie praktyków.

Recenzja

""
Autorka była doradcą ds. bezpieczeństwa w wielu przedsiębiorstwach transportowych. Czytelnik dowie się wobec tego prawie wszystkiego na temat klasyfikacji materiałów niebezpiecznych, wiele o opakowaniach, których one wymagają i o oznakowaniu sztuk przesyłki.??Kolejne rozdziały zostały poświęcone m.in. wyposażeniu pojazdów wożących materiały niebezpieczne, oznakowaniu ich, szkoleniu kierowców i dokumentacji (dokumentom przewozowym, stosowanym w transporcie kombinowanym świadectwom dopuszczenia, itd.). Warto zapoznać się też z uwagami na temat wymagań dotyczących konstrukcji pojazdów i dopuszczania ich do przewozu towarów niebezpiecznych, a także przypomnieć sobie, jak powinno wyglądać postępowanie w razie zagrożenia.


 „Gazeta Prawna”, 10 września 2008 r.


Czytelnicy portalu e-logistyka.pl zostali przez Wydawnictwo ODDK wyróżnieni 10 proc. zniżką. Zamawiając książkę, prosimy pamiętać o podaniu hasła "e-logistyka.pl
".

Spis treści

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili