Szybszy i zwinniejszy MiR250 prowadzi we wszystkich parametrach

Każdego roku, począwszy od 2017, MiR, lider w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych, wprowadza na rynek robota, który otwiera całkowicie nowe możliwości automatyzacji intralogistyki. Teraz duński producent współpracujących robotów mobilnych ponownie ustanowił standard dla logistyki wewnętrznej dzięki robotowi, który jest szybszy, bezpieczniejszy i zwinniejszy niż jakiekolwiek inne rozwiązanie w tej kategorii na światowym rynku. Innowacyjny MiR250 płynnie i efektywnie porusza się w otoczeniu, w którym występuje duży ruch ludzi.

 

 Mobile Industrial Robots zaprezentował wczoraj robota MiR250 na targach Modex w Atlancie w USA. Wprowadzenie na rynek robota MiR250 oznacza, że sektory przemysłowy, logistyczny i służby zdrowia zyskują nowe narzędzie do optymalizacji logistyki wewnętrznej. Robot może poruszać się z prędkością 7,2 km na godzinę. Jest krótszy i niższy od innych modeli, dzięki czemu może nawigować w ograniczonej przestrzeni, na przykład przejeżdżać przez otwory drzwiowe o szerokości 80 cm.

”Im zwinniejszy robot tym bardziej użyteczny. Wiele zakładów przemysłowych ma bardzo ograniczoną przestrzeń, a roboty mobilne zazwyczaj instaluje się bez wprowadzania zmian w układzie produkcyjnym. Obserwujemy bardzo duże zapotrzebowanie branży przemysłowej na zwrotne roboty, które mogą poruszać się pod elementami, nawigować w wąskich przestrzeniach i małych windach. Zaprojektowaliśmy dokładnie takiego robota, jakiego potrzebował rynek” – mówi CEO MiR, Thomas Visti.

Zbudowany do trudnych warunków przemysłowych

Logistyka wewnętrzna to wąskie gardło dla wielu firm ze względu na częstotliwość i powtarzalność zadań oraz niedobór wykwalifikowanych pracowników. Roboty mobilne, które są autonomiczne i nawigują wokół ludzi i innych przeszkód, wspierają transport wewnętrzny w wielu branżach przemysłu na całym świecie, a nowy MiR250 od Mobile Industrial Robots jest robotem, który może jeszcze bardziej usprawnić ten obszar.

”Zoptymalizowaliśmy liczbę godzin pracy robota w trybie całodobowym – ładowanie MiR250 odbywa się dwa razy szybciej niż w przypadku innych mniejszych robotów mobilnych. Uzyskaliśmy dzięki temu dodatkowe trzy godziny pracy robota na przestrzeni doby. Możliwa jest także praca praktycznie bez przestojów – dzięki wymianie baterii zajmującej dwie minuty” – podkreśla Thomas Visti.

Autonomiczne roboty mobilne są zaprojektowane tak, aby funkcjonowały we współpracy z ludźmi bez konieczności stosowania dodatkowych środków zabezpieczających. Dzięki zintegrowaniu większej liczby funkcji bezpieczeństwa niż w jakimkolwiek innym robocie mobilnym, MiR250 jest najbezpieczniejszym w swojej klasie rozwiązaniem na rynku, zgodnym ze wszystkimi obowiązującymi normami bezpieczeństwa.  

Komponenty stosowane w MiR250 są jeszcze bardziej wytrzymałe, zapewniając dłuższą żywotność.

”Bardzo mało mniejszych robotów mobilnych dostępnych na rynku chrakteryzuje się dostatecznie mocną budową, aby spełnić wymagania trwałości w środowiskach przemysłowych. Osiągnęliśmy silną pozycję dostawcy robotów również dla tego segmentu, dzięki wykorzystaniu w praktyce wiedzy pozyskanej bezpośrednio z rynku i od klientów” – dodaje Visti.

Tak jak inne rozwiązania MiR, robot MiR250 jest bardzo wszechstronny i przy pomocy różnych modułów górnych może być szybko dostosowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Po raz pierwszy MiR oferuje również tandardowy moduł podnoszący o nazwie  MiR250 Shelf Carrier do zamontowania na MiR250, umożliwiający pobieranie i dostarczanie regałów. Zależnie od potrzeb można także wykorzystać przenośnik rolkowy, ramiona robotyczne, skrzynki i inne rozwiązania zewnętrznych dostawców współpracujących z MiR.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili