2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Volvo FH i FH16 w unikatowym wydaniu – Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018

Wersja Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 łączy w sobie niezwykle bogate wyposażenie, wysoki poziom komfortu i unikatowy styl. Zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Aby zaspokoić ambicje klientów, którym zależy na jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa i osiągów przygotowano również pakiety wyposażenia dodatkowego.

– Przygoda, konkurowanie i parcie do przodu – Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 ma w sobie wszystkie cechy typowe dla wyścigu. Zaprojektowaliśmy pojazd pełen ekspresji. Zrobiliśmy to z myślą o kierowcach, którzy są dumni ze swojej pracy i swoich samochodów ciężarowych, którzy zadowalają się tylko tym, co najlepsze – mówi Helene Fredäng, ekspert ds. materiałów wykończeniowych w Volvo Trucks.

Jako motyw przewodni projektu, projektanci Volvo wybrali trasę regat Volvo Ocean Race, wyrażoną w postaci map i symboliki morskiej. Inspiracji przy wyborze kolorystyki, zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych pojazdów, dostarczyły portowe miasta Alicante i Haga, w których oceaniczny wyścig odpowiednio: rozpoczyna się i kończy.

Efektowne na zewnątrz. Z zewnątrz związek pojazdu z Volvo Ocean Race podkreślają czarne i srebrne pasy ozdobne oraz kontrastujący z nimi zygzakowaty wzór w kolorze czerwonym. W okienku reklamowym Globetrotter i na emblematach po bokach kabiny wyraźnie wyeksponowano nazwę Volvo Ocean Race. Całości wizerunku kabiny dopełniają dwa oryginalne kolory metalizowane do wyboru: ciepły piaskowy Shimmering Gold oraz błękitny Cool Breeze Metallic.

Przytulne w środku. Kolorystyka i detale zewnętrzne znajdują swoją kontynuację w przytulnym wnętrzu kabiny, które cechuje najwyższy poziom komfortu, wysokiej jakości materiały i wyjątkowa dbałość o szczegóły. Stopnie i uchwyty wejściowe, panele drzwiowe, dywaniki podłogowe, koło kierownicy, schowki, zasłony – wszystkie te, i inne elementy wyposażenia, nawiązują swoim wyglądem do morza i żeglowania. Na przykład, wentylowany fotel kierowcy jest pokryty naturalną skórą w kolorze piaskowym, ozdobioną niebieskimi akcentami i zygzakowatymi, czerwonymi szwami. Na oparciu fotela można dostrzec mapę świata z zaznaczonymi miejscami startu i mety tegorocznych regat Volvo Ocean Race. Ten sam, powtarzający się wzór stylizowanej mapy wpleciono w zasłony, zaś ich paski mocujące korespondują z zygzakowatymi szwami w tapicerce.

Dla pojazdów Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 dostępne są dwa pakiety wyposażenia dodatkowego. Pierwszy z nich: Pakiet wydajności (Performance package), pozwala nabywcom Volvo FH na wybór mocniejszej, 500-konnej lub 540-konnej wersji silnika 13-litrowego w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch i zwalniaczem. Pakiet bezpieczeństwa (Safety package), dostępny zarówno dla Volvo FH, jak i Volvo FH16, obejmuje zaś elementy, takie jak alarm przeciwwłamaniowy, sejf zamykany na klucz, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy i aktywny tempomat.

– Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 to absolutnie najwyższa klasa, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa. Oferując tak bogaty pakiet wyposażenia chcieliśmy uatrakcyjnić ofertę oraz zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, ładunku i innych użytkowników dróg – mówi Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks.

Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 zostanie wyprodukowana w niewielkiej liczbie egzemplarzy, a dostępność tych pojazdów będzie ograniczona czasowo. Sprzedaż rozpocznie się w połowie marca br. (tydzień 11). Na rynku polskim specjalna kampania sprzedażowa dedykowana pojazdom w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018,  zostanie wprowadzona w lipcu 2017 roku.

 

Fakty

Pojazdy dostępne w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018:

  • Volvo FH z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikami w kilku różnych poziomach mocy do wyboru.
  • Volvo FH16 z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikami w kilku różnych poziomach mocy do wyboru.

 

Opcje wyposażenia

  • Pakiet bezpieczeństwa: poduszka powietrzna kierowcy, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy, aktywny tempomat z funkcją automatycznego hamowania, alarm przeciwwłamaniowy w kabinie, sejf, szyby boczne ze szkła warstwowego, zdalnie sterowany wyłącznik główny, czerwone pasy bezpieczeństwa.
  • Pakiet wydajności (tylko Volvo FH): silnik D13 o mocy 500 lub 540 KM, skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch ze zwalniaczem.

 

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili