11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

PolLOG: Doświadczenia CTL Logistics w budowaniu łańcuchów dostaw w przewozach międzynarodowych

Grupa składa się z 19 spółek mających siedziby w Polsce oraz Europie Zachodniej. Spółki posiadają 138 km własnych lini kolejowych, 6 terminali przeładunkowych, 30 bocznic kolejowych, 4 500 wagonów oraz 46 samochodów ciężarowch. Powstaje pytanie to jak korzystniej budować łańcuchy dostaw – w oparciu o własne zasoby, korzystając z podwykonawców czy też w systemie mieszanym? – Ponieważ odpowiedzią jest stopień zadowolenia klientów, CTL wdraża wszystkie rozwiązania – mówi Krzysztof Niemiec.

""

Spółka buduje łańcuchy dostaw głównie w oparciu o przewozy kolejowe i w związku z rozwojem terytorialnym napotyka na liczne bariery. Krzysztof Niemiec zwrócił uwagę na trudności wynikające chociażby ze zróżnicowania standardów infrastruktury jak szerokość torów, różnice w napięciu w sieci, wiele systemów bezpieczeństwa. Problemem jest również przywiązanie do narodowego charakteru kolei, co wpływa na niską podatność na innowacje. 

Tworząc logistyczne łańcuchy dostaw, operator kolejowy musi dostosować się do różnych wymogów technicznych sieci kolejowych – mówi dalej Krzysztof Niemiec. W Europie występuje: 

  • 14 systemów bezpieczeństwa
  • 4 systemy zasilania
  • 5 szerokości torów
  • 5 odmian skrajni
  • 11 odmian szerokości pantografu
  • ruch prawo i lewo stronny

Mimo tych trudności grupa planuję ekspansje również na wschód Europy oraz wejście na giełdę. 

Po prezentacji wywiązała się dyskusja, pytano o szanse rozwoju transportu kolejowego na wschodzie Europy oraz o perspektywy transportu modalnego.

PolLOG: Doświadczenia CTL Logistics w budowaniu łańcuchów dostaw w przewozach międzynarodowych, Krzysztof Niemiec. Warszawa, 26.10.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili