Pierwsze urządzenie z nowej serii wideorejestratorów: MiVue 792 WIFI Pro zaprezentowane przez Mio

Tryb 60 klatek na sekundę, moduł WIFI, możliwość monitorowania ciśnienia w oponach czy rejestracja obrazu zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu – to jedne głównych cech wideorejestratora Mio, będącego zapowiedzią nowej gamy urządzeń z serii MiVue na 2017 rok.


 


Entuzjastycznie przyjęte przez konsumentów wideorejestratory Mio MiVue z serii 600 doczekały się swoich następców. Pierwszym urządzeniem, będącym zapowiedzią kolejnej generacji kamer samochodowych Mio, jest model MiVue 792 WIFI Pro.


 


MiVue 792 WIFI Pro to zaledwie przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości. Kolejne urządzenia z serii 700 wniosą wiele nowości, wyznaczając tym samym trendy wśród kamer samochodowych kategorii premium – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager MiTAC Europe.


 


Sensor Sony Starvis – tryb „noktowizji” w całkowitej ciemności


 


Jedną z największych zalet nowego wideorejestratora jest czuły sensor optyczny Sony Starvis (IMX291) wykorzystywany dotychczas do profesjonalnego monitoringu. Zapewnia doskonałej jakości nagrania, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W połączeniu z 6-warstwowym, szklanym obiektywem z przesłoną F/1.8, kamera znakomicie radzi sobie z rejestrowaniem obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych, gwarantując najwyższej jakości nagrania nawet w nocy.


 


Co ważne, producent może poszczycić się rekordem na rynku w zakresie płynności nagrań. MiVue 792 WIFI Pro rejestruje obraz Full HD (1080p) w trybie 60 klatek na sekundę. Dzięki tym parametrom, urządzenie pozwala na wykonanie stopklatki z ostrym i wyraźnym zapisem istotnych detali (np. tablic rejestracyjnych), dając kierowcy niezbity dowód w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia na drodze. Aktualnie oferowane na rynku wideorejestratory najczęściej pozwalają zapisać obraz z płynnością 30 klatek na sekundę.


 


Ponadto, urządzenie posiada szeroki kąt widzenia 140 stopni, który umożliwia uchwycenie w kadrze wszystkiego co ma się w nim znaleźć bez utraty ostrości na krawędziach nagrania wideo. Jest to najbardziej optymalny kąt widzenia obiektywu, nie powodujący efektu „rybiego oka” na nagraniach.


 


Wideorejestrator wyposażony został w funkcję WDR (Wide Dynamic Range) – dzięki użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen, kamera uwidacznia na obrazie niedoświetlone elementy, pozwalając na dokładną rejestrację sceny mimo dużego kontrastu.


 


Połączenie WIFI wachlarz możliwości


 


MiVue 792 WIFI Pro posiada wbudowany moduł sieciowy WIFI, który w znaczący sposób poszerza zakres możliwości wykorzystania wideorejestratora. Po włączeniu aplikacji, a następnie sparowaniu urządzenia z telefonem, można m.in. włączyć automatyczne tworzenie i przesyłanie do pamięci telefonu 20-sekundowych filmów, kiedy wideorejestrator wykryje, że doszło do kolizji.


 


Moduł WIFI umożliwia również prostą możliwość stworzenia kopii zapasowej zarejestrowanych filmów i danych, które można przesłać w sposób bezpośredni np. na dysk komputera, a także wysłanie nagrań z kamery bezpośrednio do mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Youtube.


 


TPMS ciśnienie pod kontrolą


 


Wartym uwagi rozwiązaniem jest możliwość zintegrowania wideorejestratora z dedykowanymi czujnikami TPMS (Tyre Pressure Monitoring System). Zamontowane w kołach czujniki służą do pomiaru ciśnienia i temperatury opon. Czujniki na bieżąco przesyłają sygnał do odbiornika. Jeżeli ciśnienie spadnie poniżej określonego poziomu, wówczas na ekranie wideorejestratora pojawia się komunikat ostrzegawczy. Takie rozwiązanie nie tylko podnosi standardy bezpieczeństwa, ale również pozwala zoptymalizować koszty związane z eksploatacją opon oraz zużyciem paliwa.


 


Podwójny monitoring


 


MiVue 792 WIFI Pro pozwala również na rejestrację tego, co dzieje się zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu, dzięki opcjonalnemu akcesorium. Tylna kamera A20 to unikalne na rynku rozwiązanie, które stanowi swoistą dodatkową polisę bezpieczeństwa wobec sytuacji, kiedy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Posiada jasny, szerokokątny, szklany obiektyw z przesłoną F/2.0 i pozwala rejestrować obraz w jakości Full HD (1080p). Instalowana jest przy pomocy dziewięciometrowego kabla, dzięki czemu montaż nie sprawia problemów nawet w dużych autach jak kombi czy van. Połączenie kablowe zapewnia stałą transmisje, zasilanie oraz jest odporne na zakłócenia czy interferencje.


 


Zaawansowany system bezpieczeństwa kierowcy ADAS


 


Urządzenie zostało wyposażone w system ADAS (Advanced Driver Asistance System), składający się z dwóch rozwiązań. Pierwsze z nich, LDWS (Line Departure Warning System) umożliwia wykrywanie przez wideorejestrator białych linii pasów na drodze. Kierowca po zmianie pasa otrzyma informację o czynności, którą właśnie wykonał.  Proces kalibracji umożliwia uruchomienie systemu ostrzeżeń przed kolizją z pojazdem poprzedzającym, czyli FCWS (Front Collision Warning System). Kamera dokonuje obliczeń odległości samochodu przed obiektywem i zmian jego prędkości, posługując się przy tym algorytmem rozpoznawania pojazdów, wyznaczaniem linii horyzontu oraz maski samochodu. Uzyskane wyniki powodują wygenerowanie ostrzeżeń, które znacząco ułatwią reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.


 


Najważniejsze funkcje dostępne dla kierowców


 


W nowym urządzeniu można znaleźć takie dodatki jak moduł GPS, dzięki któremu urządzenie rejestruje dokładną pozycję pojazdu oraz jego prędkość. Prędkość może być opcjonalnie rejestrowana w tle filmu, dając użytkownikowi możliwość zdecydowania, czy parametr ten będzie wyświetlany na ekranie urządzenia czy nie. W każdym jednak przypadku możliwe jest odczytanie jego wartości przy pomocy darmowej aplikacji MiVue Manager. Moduł GPS z prawnego punktu widzenia odgrywa kluczową rolę w przypadku kontroli prędkości, gdy kierowcy zarzucone zostanie złamanie przepisów. Zapis z wideorejestratora stanowi wówczas linię naszej obrony i pozwala zapobiec konsekwencjom prawnym.


 


Informacje o położeniu są także wykorzystywane w połączeniu z wbudowaną bazą fotoradarów. Gdy pojazd zbliża się do punktu kontroli prędkości wideorejestrator za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenia informuje o tym osobę kierującą, a także wyświetla dozwoloną prędkość jazdy. Baza fotoradarów w MiVue nie wymaga żadnych dodatkowych opłat ze strony użytkownika i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania. Bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo oraz dodawać własne punkty ostrzeżeń.


W nowym modelu można znaleźć także inne rozwiązania Mio, znane z poprzednich modeli MiVue. Dostępne są m.in.: trzyosiowy czujnik wstrząsów, tryb parkingowych umożliwiający rejestrowanie zdarzeń nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu, a także tryb aparatu fotograficznego.


Mio MiVue 792 WIFI Pro obsługuje karty micro SD nawet o bardzo wysokich pojemności, do 128 GB.


Kamera będzie dostępna w Polsce od czerwca 2017. Proponowana cena to 799 zł. Ponadto, osoby, które zdecydują się na zakup wideorejestratora do 31 lipca 2017 r., mogą wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest jeden z pięciu voucherów umożliwiających wynajem kampera na okres jednego tygodnia.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili