Niższe koszty usług serwisowych dla flot samochodowych

Firmowa flota pojazdów to kluczowy element sprawnego funkcjonowania niejednego przedsiębiorstwa. Jest jednak inna strona tego medalu: wydatki na park samochodowy mogą być drugą po kosztach pracowniczych pozycją w budżecie firmy. Jak je obniżyć? Rozwiązaniem może być 50% rabatu na usługi serwisowe w ofercie Volkswagen Financial Services.

O połowę mniej za serwis i usługi

Klienci wybierający w ramach Full Service Leasingu (czyli FSL) flotę złożoną z Volkswagenów, mogą uzyskać obsługę serwisową swojej floty za 50% ceny– W ramach oferty otrzymują m.in. regularne przeglądy serwisowe w Autoryzowanych Stacjach Obsługi marki, zgodnie z harmonogramem producenta pojazdu, wymianę zużywalnych części eksploatacyjnych, takich jak klocki czy tarcze hamulcowe, a także pełen serwis opon. – wymienia Maciej Zwiewka, Kierownik Działu Sprzedaży Flotowej Volkswagen Financial Services.

Najważniejsze elementy obsługi serwisowej dla flot obejmują:

  • Obsługa serwisowa w ASO Volkswagen,
  • Przeglądy wymagane przez producenta,
  • Okresowe badania techniczne,
  • Uzupełnianie olejów i płynów eksploatacyjnych,
  • Zarządzanie szkodami komunikacyjnymi, w zakresie formalności przy płatnościach związanych ze szkodą,
  • Ubezpieczenie dopasowane do potrzeb firmy,
  • Samochody zastępcze, zapewniające stałą mobilność floty,
  • Profesjonalny system telematyczny.

– Oferta obejmuje nowe samochody leasingowane w Volkswagen Financial Services. Jest skierowana do klien­tów, którzy mają we flocie 30 lub więcej samochodów. Nie oznacza to, że należy jednorazowo dokonać takiego zakupu: jeśli obecna flota liczy już np. 30 samochodów, to przy dokupieniu kolejnych dwóch można już skorzystać z promocyjnej oferty VWFS. – wyjaśnia Maciej Zwiewka.

TCO pomoże ograniczyć wydatki

Niższe o połowę koszty usług serwisowych Volkswagen Financial Services oferuje przedsiębiorcom, którzy wybiorą do swojego parku pojazdów samochody popularnej flotowej marki – Volkswagena. TCO w przypadku tych aut jest korzystne, od niewielkiej utraty wartości, przez niskie spalanie i optymalne zakresy i interwały przeglądów, na szerokiej gamie modelowej kończąc.

Co to jest TCO? Decyzję o wyborze firmowych samochodów i sposobu ich finansowania warto oprzeć na racjonalnej analizie całkowitych kosztów użytkowanej floty, czyli total cost of ownership (ang.). Jest to więc zestawienie wszystkich wydatków związanych z parkiem pojazdów: od zakupu i finansowania, przez eksploatację w ciągu kilku lat, do sprzedaży lub wymiany floty na nową po zakładanym okresie użytkowania.

– Dla przedsiębiorców korzystających z flot pojazdów, analiza TCO jest użytecznym narzędziem do prawidłowego zarządzania kosztami, a w konsekwencji do obniżania wydatków na mobilność pracowników firmy. – wskazuje Maciej Zwiewka z Volkswagen Financial Services. – Właściwy wybór odpowiednich do potrzeb samochodów z najbardziej efektywnym finansowaniem, możliwie oszczędna eksploatacja, a na koniec sprawne i planowe „pozbycie się” ich, to klucz do optymalizacji flotowej mobilności. – dodaje ekspert VWFS.

Niższe koszty serwisu i dodatkowych usług to niższe TCO floty. Przy ofercie usług serwisowych za 50% ceny szacunkowa oszczędność na jednym pojeździe to przynajmniej dwa tysiące zł, co przy kilkudziesięciu samochodach stanowi poważną kwotę w budżecie przedsiębiorstwa. W ramach FSL klient opłaca stałą ratę, która nie zmienia się przez cały okres umowy, co pozwala na zaplanowanie przewidywalnych kosztów. Dodatkowo klienci otrzymują wsparcie Centrum Technicznego Volkswagen Financial Services, nie tylko w zarządzaniu szkodami i ogólnie flotą, ale i w zakresie telematyki.

Oferta Volkswagen Financial Services jest bezterminowa. Więcej informacji na stronie https://flota-fsl.vwfs.pl/.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili