22.7 C
Warszawa
wtorek, 9 sierpnia, 2022

Emisje CO2 z samochodów osobowych i dostawczych w Europie najniższe na świecie.


Oznacza to spektakularny -31,7% spadek, który został osiągnięty dzięki nieustannym wysiłkom branży motoryzacyjnej w ograniczanie emisji szkodliwych substancji, jak również prawodawstwa w tym zakresie.


Dzięki wielkiemu wysiłkowi producentów motoryzacyjnych i miliardom euro zainwestowanym w badania i rozwój, samochody osobowe i lekkie samochody dostawcze są w Europie i najczystsze na świecie- twierdzi Erik Jonnaert , sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów ( ACEA ).


Bez względu na osiągnięty wynik, europejska branża motoryzacyjna w dalszym ciągu będzie kontynuować wysiłki w celu dalszego obniżania emisji CO2 tak z samochodów osobowych, jak i lekkich samochodów dostawczych. Najbardziej ekonomiczne i opłacalne działania zostały już podjęte, dlatego teraz, aby osiągnąć kolejne poziomy redukcji CO2, konieczne są coraz większe inwestycje w procesy technologiczne. Dziś branża motoryzacyjna jest na właściwej drodze do obniżenia emisji CO2 do poziomów wymaganych przez przepisy


 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
275ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili