10.7 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

CityBee inwestuje 110 mln euro w rozwój floty i będzie jednym z liderów carsharingu w Europie

Operator CityBee, oferujący usługi carsharingu w Polsce i na Litwie, ogłosił dzisiaj międzynarodowy przetarg na zakup 5000 nowych samochodów. To pięć razy więcej aut niż obecnie posiada w swojej ofercie. Powiększenie floty sprawi, że CityBee stanie się jednym z największych operatorów carsharingu w Europie.

Inwestycja o wartości około 110 milionów euro zostanie sfinansowana przez Modus Group, właściciela CityBee.
Przetarg pozwoli zrealizować plany firmy dotyczące ekspansji w Polsce, gdzie obecnie oferuje do wynajmu samochody dostawcze. Nowe auta umożliwią także debiut z usługą na rynkach łotewskim i estońskim oraz odmłodzenie i rozbudowę floty dostępnej na Litwie.
– Liczymy na to, że uda się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowy ze zwycięzcami już w lutym, aby 5360 nowych samochodów trafiło do nas jeszcze w 2019 roku. Naszym celem jest rozbudowanie portfolio usług. Właśnie dlatego chcemy wprowadzić do floty popularne w miastach auta elektryczne, komfortowe samochody na dłuższe trasy, a także vany i inne auta użytkowe. Pozyskiwane pojazdy będą należały do klas od A do M –zapowiada Aurimas Čiagus, CEO w CityBee i dodaje: – W zeszłym roku również zorganizowaliśmy duży przetarg, w ramach którego zakupiliśmy 1000 pojazdów. Zainteresowanie usługą CityBee przerosło jednak nasze oczekiwania. Chcąc w pełni wykorzystać warunki sprzyjające ekspansji, zdecydowaliśmy się pójść ambitną ścieżką rozwoju i ogłosić kolejny przetarg.
Przetarg ogłoszony przez CityBee, ze względu na wielkość zamówienia, będzie miał istotny wpływ na profil rynku usług wynajmu aut na minuty. Kiedy firma pozyska i udostępni wszystkie zamówione pojazdy, stanie się jednym z największych dostawców usługi carsharingu w całej Europie. Oferta CityBee będzie porównywalna z gigantami, takimi jak DriveNow, który jest własnością BMW i ma 6000 samochodów.
W najbliższych dniach zamkniemy etap wejścia z usługą CityBee do polskich miast. Od pierwszego dnia widzimy duże zainteresowanie naszymi dostawczakami na minuty. Dlatego z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie przetargu, który pozwoli nam na wprowadzenie do oferty kolejnych aut i dalszy rozwój usługi. – mówi Bogdan Marszałek, Country Manager CityBee Polska.
CiteBee - Volswagen Crafter - BIG Carsharing
CiteBee – Volswagen Crafter – BIG Carsharing
Aurimas Čiagus dostrzega ogromną szansę na rozwój CityBee i wzrost popularności oferowanych usług. Wynika to głównie ze specyfiki mieszkańców krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy chętnie i szybko adaptują innowacyjne rozwiązania związane z mobilnością w miastach.
Jak pokazują badania, Litwa jest liderem w Europie pod względem liczby samochodów na minuty dostępnych na jednego mieszkańca. Intensywność, z jaką Litwini korzystają z carsharingu, również robi wrażenie. Tylko w 2018 roku klienci CityBee dokonali ponad 1,2 miliona wypożyczeń na Litwie. Polska szybko nadrabia dystans do sąsiada z północy. W jedenastu polskich aglomeracjach jeździ już ponad 3000 pojazdów dostępnych na minuty, a ich liczba rośnie praktycznie z każdym miesiącem, podobnie jak liczba użytkowników.
O tym, że rynek samochodów szybko się rozwija, świadczą również wyniki badań Berg Insight. Według analityków, w 2022 roku prawie 61 milionów ludzi na całym świecie będzie korzystało z usług carsharingu.

CityBee to firma świadcząca usługi wynajmu samochodów na minuty za pomocą intuicyjnej aplikacji w telefonie. Marka jest pionierem współdzielonej mobilności w Europie Środkowo-Wschodniej i liderem carsharingu na Litwie, gdzie działa od 2012 r., dysponując flotą 1000 samochodów osobowych i dostawczych różnych modeli.
W Polsce usługa CityBee jest dostępna od października 2018 r. i na razie umożliwia wynajem samochodów dostawczych. W dziesięciu aglomeracjach do dyspozycji użytkowników czeka łącznie 138 pojemnych aut – fiatów Ducato oraz volkswagenów Crafter. Operator oferuje również wyjątkowy format „free floating”, umożliwiający podróż samochodem do innego miasta, w którym jest dostępna usługa CityBee i zakończenie tam wynajmu bez dodatkowych opłat. Usługa jest dostępna w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Bydgoszczy i na terenie Śląska.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili