3.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Wartość polskiego rynku e-commerce wzrośnie w tym roku o 9 mld zł

Polska branża e-commerce przeżywa prawdziwy rozkwit. Tylko w zeszłym roku jej wartość wyniosła 27 mld zł, a w tym szacowany jest wzrost o 9 mld! Bezpowrotnie minęły więc czasy, kiedy to Polacy obawiali się zakupów online. Teraz kupowanie przez internet jest nie tylko wygodne, lecz także modne.


„Rynek e-commerce rozwija się bardzo szybko, ponieważ zarówno Polacy, jak i inni Europejczycy coraz bardziej przekonują się do tego, że zakupy online są bezpieczne, bardzo wygodne i dają dużo większe możliwości klientom” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Tomasz Ebbig, senior brand marketing manager z firmy Zalando.


Co kupuje polski e-konsument? Najczęściej ubrania i dodatki. Wybiera je aż 72% badanych osób. Dużą grupę produktową stanowią również książki i płyty – te kupuje 68% ankietowanych. Co ciekawe, coraz częściej, robiąc zakupy, korzystamy z urządzeń mobilnych, takich jak telefon czy tablet. Dzięki temu możemy kupować szybciej, niezależnie od tego, gdzie obecnie się znajdujemy.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili