6.1 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Silny wzrost sprzedaży online w marcu

Wynik ten jest najwyższy od października 2014 roku ireprezentuje – w odniesieniu do produktów niespożywczych – 17,6% sprzedaży detalicznej ogółem na przestrzeni całego miesiąca. Sprzedaż detaliczna w sektorze non-food-products w Wielkiej Brytanii wzrosła w tym czasie o 4,7%, z czego aż 1,4 punktu procentowego przypadło na sprzedaż w internecie.


Silny wzrost nastąpił w kategorii mebli, zabawek i innych produktów dla dzieci. Według najnowszych prognoz przygotowanych przez A.T. Kearney in Global Retail E-commerce Index w 2016 roku całkowita sprzedaż online osiągnie poziom 1,155 biliona dolarów, a do 2018 roku powinna osiągnąć nawet 1,506 biliona dolarów. Wśród największych rynków wymienia się Stany Zjednoczone, Chiny, Wielka Brytanię, Japonię oraz Niemcy.


Dynamiczny rozwój sektora e-commerce oznacza nowe wyzwania nie tylko dla właścicieli sklepów internetowych, ale również dla firm kurierskich i pozostałych operatorów logistycznych, którzy dedykują swoją ofertę branży związanej z e-handlem. Nawet na bardzo zaawansowanych rynkach wciąż brakuje operatora, który pod jednym dachem zapewni szybkie, wygodne i atrakcyjne cenowo dostawy produktów zamówionych online na rynkach krajowych i międzynarodowych, uwzględniając nie tylko doręczenie kurierskie do drzwi, ale także rozbudowane sieci click&collect, usługi paczkomatowe, dostawy next day czy produktów spożywczych. podsumowuje Rafał Brzoska.


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili