• Pierwszy z 14 nowo zamówionych Boeingów 777 Freighter odbył swój premierowy lot
  • Nowa flota DHL Express to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na światowe przesyłki ekspresowe przy użyciu najbardziej paliwooszczędnych i przyjaznych dla środowiska samolotów na świecie
  • Nowa flota wzmocni sieć interkontynentalną DHL Express

Pierwszy z nowych Boeingów 777 Freighter (B777 F) zamówionych przez DHL Express rozpoczął swoją służbę w dostarczaniu przesyłek. W sobotę, 25 maja, żółto-czerwony samolot z numerem rejestracyjnym N-705GT w swoim pierwszym komercyjnym locie wystartował do Bahrajnu z Cincinnati, które w przyszłości będzie pełniło funkcję lotniska macierzystego dla całej floty.

B777 F ma największą ładowność (112 ton) i zasięg (9 200 km) spośród wszystkich dwusilnikowych samolotów transportowych. Jest on również bardziej wydajny pod względem zużycia paliwa i mniej awaryjny niż starsze modele. Za wyborem przemówiła także niższa emisja CO2, aż o 18 procent w stosunku do poprzednich samolotów. Starsze B747-400 będą stopniowo wymieniane wraz z pojawieniem się nowych. Kolejne trzy B777 F mają być dostarczone jeszcze w tym roku.

Wymiana starszej floty międzykontynentalnej na najbardziej paliwooszczędny i niezawodny typ frachtowca pozwala DHL Express sprostać rosnącemu światowemu popytowi na usługi ekspresowe. Nowe Boeingi 777 wzmocnią międzykontynentalne usługi DHL Express i połączą główne międzykontynentalne centra przeładunkowe, między innymi Cincinnati, Lipsk, Honkong. Samolot obsługiwany jest przez partnera DHL – Southern Air – i wkrótce rozpocznie regularnie wykonywać operacje logistyczne.

Dostawa pierwszego Boeinga 777 Freighter to krok milowy w naszej misji odświeżenia międzykontynentalnej floty. Ten wydajny frachtowiec o dużej przepustowości i dalekim zasięgu umożliwi obsługę jeszcze większej liczby rynków bez konieczności międzylądowań. Nowy model jest bardziej przyjazny środowisku, a dzięki temu przyczynia się do realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju “zero emisji do 2050 roku” – mówi John Pearson, CEO DHL Express.

W skład floty DHL Express wchodzi ponad 260 dedykowanych samolotów wraz z 17 partnerskimi liniami lotniczymi wykonuje ponad 600 lotów dziennie w 220 krajach i terytoriach.

50 lat DHL

W 2019 roku DHL świętuje 50. rocznicę założenia firmy przez trzech przedsiębiorców w San Francisco w 1969 roku. DHL rozpoczął swoją działalność jako podmiot zmieniający tradycyjny przemysł dostawczy omijając biurokrację dzięki nowatorskiej usłudze dostarczania dokumentów drogą lotniczą w nocy. Od tego czasu DHL rozwinął się w rozległą na całym świecie rodzinę firm DHL zatrudniających około 380 000 pracowników w ponad 220 krajach i terytoriach, która obejmuje całe spektrum usług logistycznych i łańcucha dostaw. DHL koncentruje się na kliencie i kulturze “can-do”. Zaowocowało to pięcioma dekadami innowacji: od DHL 1000, jednego z pierwszych na świecie komputerów do przetwarzania tekstu, po wykorzystanie specjalnie skonstruowanego StreetScooter tj. przyjaznego dla środowiska pojazdu dostawczego napędzanego napędem elektrycznym. DHL podjęło zobowiązanie Mission 2050, które zakłada osiągnięcie zerowej emisji w całej grupie do 2050 r., jest nieustannie pionierem w branży logistycznej.

 

DHL – Globalna firma logistyczna

DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Sieć oddziałów DHL oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL zatrudnia ponad 380 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną.

DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2018 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 61 miliardów euro.