3.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Polski DHL Express z najbezpieczniejszymi obiektami

  • Międzynarodowe centrum logistyczne DHL Express we Wrocławiu otrzymało certyfikat najwyższego stopnia bezpieczeństwa TAPA A
  • DHL Express to firma, która ma w Polsce najwięcej, bo aż osiem jednostek z tego typu certyfikacją bezpieczeństwa
  • TAPA (Transported Assets Protection Association) to stowarzyszenie zrzeszające firmy logistyczne przewożące towary wartościowe

DHL Express certyfikuje swoje obiekty operacyjne wobec wymagań TAPA Facility Security Requirements (FSR) od ponad roku. To już ósmy międzynarodowy obiekt DHL Express w Polsce, który otrzymał najwyższy stopień zabezpieczeń. Wcześniej uzyskały go centra logistyczne w Toruniu, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Tym samym DHL Express umocnił pozycję niekwestionowanego lidera pod względem certyfikowanych przez TAPA obiektów w Polsce, potwierdzając najwyższy poziom bezpieczeństwa wewnątrz sieci.

Pod koniec marca przystąpiliśmy z wrocławskim obiektem do audytu TAPA FSR. To już kolejna jednostka, którą poddaliśmy certyfikacji bezpieczeństwa – mówi Piotr Kozak, Country Security Manager w DHL Express – Wzorowe przygotowanie obiektu zarówno pod względem infrastrukturalnym jak i procesowym zaowocowało otrzymaniem kolejnego certyfikatu TAPA na najwyższym poziomie A.

TAPA to norma opracowana przez niezależnych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa, która określa standardy zabezpieczeń i najlepsze praktyki branżowe dla obiektów, w których przechowywane i procesowane są towary o wysokiej wartości. Aby uzyskać certyfikację, należy spełnić szereg precyzyjnie określonych wytycznych. Odnoszą się one zarówno do kwestii infrastrukturalnych i rozwiązań technicznych w danym obiekcie, jak i procedur oraz praktyk funkcjonowania budynku. DHL Express dostosowuje swoje obiekty do wymogów TAPA by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo znajdującym się na terenie obiektu przesyłkom, a także pracownikom firmy.

 

DHL – Globalna firma logistyczna

DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Sieć oddziałów DHL oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL zatrudnia ponad 360 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną.

DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 60 miliardów euro.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili