Nowy raport e-Commerce 2013

Autorzy publikacji zwrócili uwagę na wzrost popularności korzystania z przesyłki pocztowej. – W 2012 r. zaobserwowaliśmy zatrzymanie tendencji spadkowej, która była wcześniej widoczna w przypadku przesyłki pocztowej. Możemy mówić o powrocie popularności tej formy dostawy do klienta, gdyż w 2012 r. udostępniało ją aż 71,57% przebadanych przez nas firm, co oznacza wzrost o ponad 8% w porównaniu do 2011 r. – czytamy w raporcie. Jak zaznaczono w raporcie, tak duża popularność przesyłki pocztowej wiąże się z powrotem badanych e-sklepów do korzystania z usług Poczty Polskiej.


– Ogromną część naszych klientów stanowią sklepy internetowe i klienci dużych platform aukcyjnych. Odpowiadają za blisko 50 proc. nadań przesyłek. Biznes na dobre osadził się w sieci, a Poczta Polska chce być aktywnym graczem na tym rynku oferując usługi dopasowane do potrzeb klientów – mówi Sławomir Żurawski, Dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP (kurier, ekspres, paczka) w Poczcie Polskiej.


Paczkakorzysci.pl dla e-commerce


Perspektywy dla rynku paczkowo-kurierskiego są obiecujące. Szacuje się, że rynek KEP w 2013 r. osiągnie wartość ponad 5 mld złotych. Duży w tym udział ma segment e-commerce, który rocznie rośnie o ok. 25 proc.


Dlatego kilka dni temu Poczta Polska wprowadziła kolejny produkt dedykowany sektorowi e-commerce, a szczególnie mikro i małym nadawcom. Usługa pod nazwą Świąteczna Paczka Korzyści, realizowana w ramach Pakietu PACZKA i Pakietu POCZTEX, przeznaczona jest głównie dla sklepów Internetowych (www.paczkakorzysci.pl). Zawiera ona cztery programy wysyłkowe: PACZKA 15, PACZKA 50 i PACZKA 200 oraz POCZTEX 20. Ich nazwy nawiązują do liczby nadań przesyłek, jakie mieszczą się w ich cenie. – Nadawca sam wybiera rodzaj i liczbę opakowań w dowolnej konfiguracji, wpłaca kootę wartości pakietu a Poczta w ciągu dwóch dni wysyła umowę dla zainteresowanej firmy. Po jej podpisaniu, produkt zostaje aktywowany, a do klienta wysyłane zostaną piękne świąteczne opakowania odpowiadające wybranemu pakietowi – tłumaczy działanie usługi dyrektor Żurawski.


Przesyłki nadawane w ramach pakietów można także przygotowywać w Internecie dzięki aplikacji Elektroniczny Nadawca. To platforma online, która w domu pozwala załatwić wszystkie formalności związane z wysyłką. Jedyne, co musi zrobić nadawca, to przywieźć paczkę na pocztę.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili