5 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

InPost i MasterCard® promują płatności kartowe

Akcja pod nazwą „Festiwal Darmowej Dostawy” ma na celu promocję płatności bezgotówkowych przy odbiorze przesyłek ze sklepów internetowych, oferujących dostawę zamówionych towarów w ramach sieci Paczkomatów® InPost. W okresie wakacyjnym, przesyłki z wybranych sklepów zamówione do Paczkomatów®, będą zwolnione z kosztów dostawy – pod warunkiem opłacenia ich kartą lub poprzez elektroniczny portfel MasterPass. Wśród partnerów, którzy do tej pory zgłosili chęć udziału w akcji, znaleźli się m.in.: Answear, BdSklep, Endo, Nexterio i Wittchen. Kolejni uczestnicy będą dodawani do listy, która znajduje się na stronie internetowej przedsięwzięcia.


 


Od października ub.r. płatności kartowe są przyjmowane w każdym z ponad 1300 Paczkomatów® InPost, a połowa z nich obsługuje również bardzo popularne w Polsce karty zbliżeniowe. InPost umożliwia również płatność za pośrednictwem platformy MasterPass, udostępnianej przez MasterCard. MasterPass jest już dostępny w ponad połowie polskich sklepów internetowych i blisko 250 tys. sklepów online na całym świecie.


 


Promowanie płatności bezgotówkowych za zakupy w internecie to kolejny krok w kierunku wsparcia rozwoju polskiego sektora e-commerce, który pod względem udziału płatności kartowych ma wiele do nadrobienia wobec zachodnich gospodarek.

Z 7-procentowym udziałem transakcji kartami w sieci polski rynek znajduje się daleko w tyle za takimi rynkami, jak Francja (ponad 70 proc.), Hiszpania (60 proc.) czy Wielka Brytania (ponad 50 proc.). Brak dostępności płatności kartowych przekłada się na mniejsze zaufanie klientów wobec polskich e-sklepów, ale też ograniczone możliwości ekspansji polskich e-sprzedawców na rynki zagraniczne, przyzwyczajone do innych standardów w obszarze płatności.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili