FedEx kupi TNT Express za 4,8 miliardów dolarów

24

Firmy wydały wspólne oświadczenie prasowe mówiące, że stworzony już został odpowiedni protokół połączenia. Jego przedmiotem jest przejęcie przez FedEx za gotówkę wszystkich wyemitowanych akcji TNT Express w cenie 8,00 € za akcję.


W oświadczeniu zawarto, że dzięki przejęciu klienci będą mieli dostęp do większej, zintegrowanej sieci globalnej, łączącej europejski potencjał TNT Express z siłą FedEx w innych regionach świata, w tym w Ameryce Północnej i Azji. Dokument zawiera również deklarację, mówiącą że pracownicy FedEx i TNT Express zobowiązują się do obsługi klientów i dostarczania wartości dla akcjonariuszy oraz wspierania społeczności, w których otoczeniu mieszkają i pracują.


Konsolidacja firm potencjalnie rywalizujących ze sobą stają się obecnie coraz bardziej popularnym trendem nie tylko w sektorze logistycznym. Jednak szczególnie ta branża musi się wzmacniać nie tylko pod względem technologicznym, ale przede wszystkim operacyjnym. Sojusze takie, jak FedEx z TNT z pewnością budują przewagę rynkową, a w związku z tym – zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i przeciętnego konsumenta – są dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż wyniszczająca konkurencja.- komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj