FedEx kupi TNT Express za 4,8 miliardów dolarów

Firmy wydały wspólne oświadczenie prasowe mówiące, że stworzony już został odpowiedni protokół połączenia. Jego przedmiotem jest przejęcie przez FedEx za gotówkę wszystkich wyemitowanych akcji TNT Express w cenie 8,00 € za akcję.


W oświadczeniu zawarto, że dzięki przejęciu klienci będą mieli dostęp do większej, zintegrowanej sieci globalnej, łączącej europejski potencjał TNT Express z siłą FedEx w innych regionach świata, w tym w Ameryce Północnej i Azji. Dokument zawiera również deklarację, mówiącą że pracownicy FedEx i TNT Express zobowiązują się do obsługi klientów i dostarczania wartości dla akcjonariuszy oraz wspierania społeczności, w których otoczeniu mieszkają i pracują.


Konsolidacja firm potencjalnie rywalizujących ze sobą stają się obecnie coraz bardziej popularnym trendem nie tylko w sektorze logistycznym. Jednak szczególnie ta branża musi się wzmacniać nie tylko pod względem technologicznym, ale przede wszystkim operacyjnym. Sojusze takie, jak FedEx z TNT z pewnością budują przewagę rynkową, a w związku z tym – zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i przeciętnego konsumenta – są dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż wyniszczająca konkurencja.- komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili