FedEx kupi TNT Express za 4,8 miliardów dolarów

0 27

Firmy wydały wspólne oświadczenie prasowe mówiące, że stworzony już został odpowiedni protokół połączenia. Jego przedmiotem jest przejęcie przez FedEx za gotówkę wszystkich wyemitowanych akcji TNT Express w cenie 8,00 € za akcję.


W oświadczeniu zawarto, że dzięki przejęciu klienci będą mieli dostęp do większej, zintegrowanej sieci globalnej, łączącej europejski potencjał TNT Express z siłą FedEx w innych regionach świata, w tym w Ameryce Północnej i Azji. Dokument zawiera również deklarację, mówiącą że pracownicy FedEx i TNT Express zobowiązują się do obsługi klientów i dostarczania wartości dla akcjonariuszy oraz wspierania społeczności, w których otoczeniu mieszkają i pracują.


Konsolidacja firm potencjalnie rywalizujących ze sobą stają się obecnie coraz bardziej popularnym trendem nie tylko w sektorze logistycznym. Jednak szczególnie ta branża musi się wzmacniać nie tylko pod względem technologicznym, ale przede wszystkim operacyjnym. Sojusze takie, jak FedEx z TNT z pewnością budują przewagę rynkową, a w związku z tym – zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i przeciętnego konsumenta – są dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż wyniszczająca konkurencja.- komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej